SON DAKİKA

Dolandırcılar bu kez Uzaylı Gani'yi vurduCep telefonlarına gelen mesajlarla yapılan dolandırıcılık bu kez Tire'de “Uzaylı Gani” lakaplı Gani Çakır'ı (52) vurdu.

Geçen yıl, el feneriyle selektör yaptığı uzaylılar tarafından tehdit edildiğini iddia ettiği için Tireliler tarafından “Uzaylı Gani” lakabı ile anılan Gani Çakır, cep telefonuna gelen “hediye cep telefonu” kazandınız mesajı ile dolandırıldı. Çakır’ın, toplam 79 Lira ödediği koliden ne olduğu belli olmayan toplam 7 parça güzellik ürünü çıktı.

Uzun süredir, zihinsel engelli oğlu Ahmet Çakır’a (27) istediği akıllı cep telefonunu maddi imkansızlıklar nedeniyle bir türlü alamayan Uzaylı Gani, cep telefonuna gelen “Hediye S- 5 cep telefonu kazandınız” mesajıyla umutlandı. “Fırsat bu fırsat” diyerek harekete geçen Çakır, dolandırıcı firma ile irtibat kurdu. İstanbul merkezli firmadan aldığı yanıtla daha da umutlanan Çakır’ın hayalleri kendisine ulaşan kargoyla yıkıldı.

Kargonun içinden çıkan ne olduğu beli olmayan vücut sıkılaştırıcı losyon, jel krem ve damla gibi sözde güzellik ürünlerini gören Çakır soluğu Cumhuriyet savcılığında aldı. Firma hakkında suç duyurusunda bulunan Uzaylı Gani, “Tarım işçisiyim. 79 lira benim iki günlük yevmiyem. Zaten cep telefonunu alacak param olsa bana gönderilen mesaja aldırış etmezdim. Paramın gittiğine değil, engelli oğlumun hayallerinin yıkıldığına üzülüyorum. Söz konusu telefonun piyasa değeri bin lira ile bin 500 lira arası. Çalışarak bu telefonu almam mümkün değildi” dedi.

Kaynak:Büyük Tire

Hiç yorum yok