SON DAKİKA

Ödemiş Trafik Rakamları AçıklandıÖdemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından 2017 yılında yapılan işlemlere ait istatistiki veriler açıklandı.

Açıklanan rakamlara göre;

1700 araç yeni kayıt olarak tescil edilip trafiğe giriş yapmış ve toplam 17.000 aracın hurda – nakil – devir - trafikten çekme işlemleri yapılmıştır.

1400 sürücüye ilk defa yeni kayıt sürücü belgesi verilmiş ayrıca 3000 sürücünün ise sürücü belgeleri çeşitli sebeplerden (değiştirme - zayi – yıpranma - kayıp vb.) dolayı değiştirilerek yenilenmiştir.

Trafik Denetleme Büro Amirliğince yapılan denetimlerde;

45.000 araç kontrol edilmiş,

340 sürücüye alkollü araç kullanmaktan, 25 sürücüye ise uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanmaktan işlem yapılmıştır.

700 kişiye sürücü belgesiz veya yetersiz sürücü belgeli olarak araç kullanmaktan işlem yapıldığı açıklandı

3800 araç çeşitli sebeplerden (muayene – sigorta - yakalamalı hacizli – ehliyetsiz - alkollü vb.) trafikten men edilmiş.

1 Ölümlü Trafik Kazasında 2 kişi hayatını kaybetmiş, 310 adet Yaralamalı Trafik Kazasında 600 kişi yaralanmış, 280 adet Maddi Hasarlı Trafik Kazası meydana gelmiştir.

12.500 sürücüye toplamda 4.000.000 TL. Trafik İdari Para Cezası düzenlenmiştir.

Trafik konusundaki hassasiyetimiz 2018 yılında da kararlılıkla devam edeceği açıklandı. Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü; trafikte can ve mal kayıplarının yaşandığı trafik kazalarını en aza indirmek için öncelikle tüm sürücülerden trafik kurallarına riayet etmelerini, araç sürücülerinin araçlarında emniyet kemerlerini takmalarını, alkollüyken ve ehliyetsizken araç kullanmamalarını, araçlarını yasak olan yerlere park etmemelerini, motosiklet sürücülerinden ise koruyucu başlık ve koruma gözlüğü kullanmalarını önerdi. ö


Hiç yorum yok