SON DAKİKA

Ödemiş yine KAYBEDİYOR..
Ege Bölgesinin kış turizmi için en önemli merkezlerinden biri olan ve İzmirin tek kayak merkezi olan Bozdağ Kayak Merkezi 2018 dönemini de tamamen kapalı geçirecek.

Doğal güzelliği ve coğrafi konumu nedeniyle yılın her mevsiminde yerli ve yabancı konukların ilgi odağı olan Bozdağda bulunan ve bölgenin en önemli kayak merkezlerinden biri olan olan Bozdağ Kayak Merkezi geçen sene yarı yıl tatilinde kapatılırken , 2018 yılını komple kapalı geçirecek.

1994 yılında hizmete açılan ve 2013 yılına kadar İl Özel İdaresi ve özel şirketler tarafından işletilen Bozdağ Kayak Merkezi, 2013 yılında çığ düşmesi sonucu pistler ve telesiyej zarar görünce kapatılarak 2014 ve 2015 yıllarında gerekli çalışmalar yapılmadığı için kapalı kaldı.

2015 yılında Bütünşehir yasası ile birlikte İl Özel İdaresinden Orman Genel Müdürlüğüne devredilen merkez için 2015 yılında ihaleye giren tesis 2016 kış sezonunda bir dönem hizmet verirken, 2017 Şubat ayında tekrar kapatıldı.2018 kış dönemini tamamen kapalı geçirecek tesisin tekrar ne zaman faaliyete gireceği konusunda bilgi verilmezken,çığ tehlikesini önleyecek çığ settinin yapım çalışmalara henüz başlanmış değil.

Özellikle kış turizmi ile ilgilenen vatandaşlar ve turlar düzenleyen firma yetkilileri çeşitli platformlarda seslerini duyurmaya çalışırken; geçtiğimiz Aralık ayından bu yana kar yağışı olan Bozdağ kış turizmi için yerli ve yabancı turistleri beklemeye devam ediyor.

Türkiyenin önemli kayak ve kış turizmi merkezlerinden biri olabilecek, kış şenlikleri düzenlenebilecek ve bacasız fabrika” olarak tabir edilen turizm gelirleri ile Ödemiş ekonomisine büyük katkı sağlayabilecek Bozdağ Kayak Merkezinin kapalı kaldığı her dönem Ödemiş ekonomisi ve Ödemiş halkı kaybetmeye devam ediyor.


Hiç yorum yok