SON DAKİKA

Ödemiş'te litrelerce kaçak şarap YAKALANDIÖdemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ekipleri kaçak alkol operasyonu ile litrelerce kaçak alkolü ele geçirdi.


Kaçak alkol üretiminin ve ticaretinin önlenmesi ve menine yönelik olarak yapılan istihbarat çalışmaları doğrultusunda; 19.01.2018 Cuma günü, devriye görevinde ki ekipler,Ödemiş Atatürk Mahallesinde İ.E.A.(53) isimli bir şahıstan şüphelenerek üst araması gerçekleştirdiler.Şahsın üzerine yapılan üst araması neticesinde 2 adet 1 Lt.lik şişeler halinde üzerinde TAPDK Bandrolü olmayan 2 Lt. kaçak alkollü içki ele geçirildi. Yapılan araştırmalarda şüpheli İ.E.A.(53) ile irtibatlı olduğu bilgisine ulaşan ekipler, F.K.(58) isimli şahsı Atatürk Mahallesindeki ikametinin önünde 1 Lt. kaçak alkollü içki satışı yaptığı esnada suçüstü yakaladılar.
Yakalanan şahıslardan İ.E.A.(53) nın Atatürk Mahallesindeki, F.K.(58) nın ise Atatürk Mahallesi ve Üçeylül Mahallesindeki ikametlerinde ve eklentilerinde yapılan aramalarda;

- 67 adet 7,65 mm çapında mermi,

- 162 Lt kaçak şarap olduğu değerlendirilen alkollü içki

- 2,5 Lt Etil Alkol

- 2,2 Lt kaçak rakı olduğu değerlendirilen alkollü içki

- 150 cc anason yağı

ele geçirilsi. Ele geçirilen kaçak alkollü içkilerden yeteri kadar numune alınarak ilgili birimlere gönderilirken, İki şahıs hakkında da 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet Suçundan, F.K.(58) ya ayrıca 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet Suçundan işlemler yapılarak şahıslar adli makamlara sevk edildi.

Hiç yorum yok