SON DAKİKA

UYARMIŞTIK! BOZDAĞ ELDEN GİDİYOR MU?


Ödemiş'e bağlı olan ve turistik özellikleri ile kentin en önemli değerlerinden bir tanesi olan Bozdağ ve Bozdağ'a bağlı mahalleler (köyler) bahar aylarında Manisa'ya bağlanmak için referandum gerçekleştireceklerini açıkladılar.

"Ege'nin Uludağı" olarak adlandırılan Ödemiş’in turistik beldesi (mahalle) Bozdağ'a yakın mahalleler, bölgede son yıllarda artan işsizlik ve geçim kaynaklarının azalması sebebiyle bölgeden göç etmeye başladılar.

OLANAKSIZLIKLAR ÇARESİZ BIRAKTI

Bozdağ Mahallesi Muhtarı Halil Faruk Otçu; yaz aylarında tarımla uğraşan bölge halkının kış aylarında gelirlerinin önemli bir bölümünü turizm sektöründen elde ettiklerine dikkat çekerek, Bozdağ Kayak Tesisleri’nin uzun süredir kapalı olmasının ve bölgeye ulaşım sağlanan yolların bakımsızlığının, yıllar içinde binlerce turistin akın ettiği bölgede kış turizmini bitirme noktasına getirdiğine dikkat çekti.

REFERANDUM YAPACAKLARINI AÇIKLADILAR

Otçu, yetkililerin yeterli ilgiyi göstermediklerinden yakınırken iptal edilen Bozdağ Kayakçılık Festivali’ne dikkat çekti. Aynı zamanda bağlı oldukları Ödemiş Belediyesinden yeterli desteği göremediklerini de ifade eden Otçu, bahar aylarında komşu il Manisa’ya bağlanmak için referandum gerçekleştireceklerini ilan etti.

Geçtiğimiz yıl içinde Bozdağ nüfusuna kayıtlı 300 vatandaş Ödemiş kent merkezine göç etmek zorunda kalmıştı.

Ali Tutku Kaytaran

İlgili haberler


ÖDEMİŞ YİNE KAYBEDİYOR


BOZDAĞ YASAĞI İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLADI!

BOZDAĞ'DAN HAVALANDI BURSA'YA İNDİ

Hiç yorum yok