SON DAKİKA

Birlik; "Herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor"CHP’nin ikinci bölge 11. sıra milletvekili adayı Mehmet Birlik, “Tarımı bilen biri olan daha üst sıralarda yer almayı bekliyordum. Ancak ben CHP’nin 45 yıllık nefereyim. Partimizin İzmir’de en iyi sonucu alması için hep birlikte çok çalışacağız. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin de başkan seçilmesini sağlayacağız” dedi.

CHP’nin İzmir’deki milletvekili listesi parti örgütlerinde tartışılmaya devam ediyor. Doğma, büyüme Ödemişli olan, çiftçilerin o bölgedeki sesi olan, tarımın babası lakaplı Ödemiş eski İlçe Başkanı Mehmet Birlik’in ikinci bölge 11. sıradan aday gösterilmesi taraflı/tarafsız herkesi şaşırttı.

Gece gündüz demeden çalışacağız

45 yıldır CHP’nin bir üyesi olduğunu belirten Birlik, “Bu dönemde Küçük Menderes Havzası’ndan bir kişinin TBMM’de temsil edilmesi beklentisi vardı. Bu yüzdenden de aday adayı olduk. Listede daha üst sıralarda yer almayı bekliyordum ancak olmadı. Genel merkezimiz böyle uygun gördü. Artık listeler YSK’ya verdi. Tartışmaları, değerlendirmeleri bir kenara bırakmak gerektiğini düşünüyorum. Ben Mehmet Birlik olarak birinci sıradaymış gibi çalışacağım. CHP’nin İzmir’den ve bizim bölgemizden en iyi oranda oy alması için çalışacağım” dedi.

Herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor

“Herkesin taşın altına elini koyması gerektiği bir dönemden geçiyoruz” diyen CHP’nin ikinci bölge 11. sıra milletvekili adayı Mehmet Birlik, “24 Haziran seçimi diğerlerinden farklı. Parlamenter sistemin, demokratik, hukuk devleti yeniden tesisi için bir oy bile çok önemli. Ödemiş ve diğer ilçelerimizdeki tüm köyleri karış karış gezeceğiz. Çiftçi kan ağlıyor. Çiftçilerin, köylülerin, kısacası üreticilerin sorunları CHP iktidarında giderilecek” dedi.

Hiç yorum yok