SON DAKİKA

Dikkat: Yağışlar GeliyorÖdemiş ve Küçük Menderes havzasında günlerdir devam eden sıcak hava dalgası haftasonu yerini yağışlara bırakacak. Meteorolojiden alınan verilere göre Ödemiş ve çevresi bugünden itibaren yağışlı havanın etkisine girerken, Pazar Günü gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İzmir Valiliği resmi internet sitesinden yapılan uyarıda


''Yurdumuzun yarından (25. Mayıs 2018 Cuma) itibaren batı bölgelerimizden başlayarak yeni yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yarın Bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar Aydın il geneli ile İzmir ve Manisa’nın doğusunda yer yer etkili olacağı tahmin ediliyor.

26 Mayıs Cumartesi günü Bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar Aydın il geneli ile İzmir ve Manisa’nın doğusunda yer yer etkili olacağı tahmin ediliyor.

27 Mayıs Pazar günü Bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların önümüzdeki hafta içi Pazartesiden Cumaya kadar yine iç bölgeler ile doğu kesimlerde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Cuma ve Cumartesi günü için beklenen yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek, ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Hava sıcaklıklarında yurdumuzda etkili olacak yağışlı sisteme rağmen önemli bir değişiklik olmayarak ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.Oluşması Muhtemel Riskler: Ani Sel - Su Baskını - Yıldırım - Ulaşımda Aksamalar''bilgisi verildi.Hiç yorum yok