SON DAKİKA

MİNİK KAAN İLİK NAKLİ BEKLİYORİzmir’in Bergama ilçesinde yaşayan Mustafa ve Elif Ateşoğlu çiftinin 4 yaşındaki oğulları Kaan Fuat Ateşoğlu nükseden ‘AKUT MİYELOİD LÖSEMİ” hastalığı nedeniyle Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Minik Kaan uygun ilik bulunup nakledilmesi durumunda yeniden sağlığına kavuşabilecek.
Mustafa – Elif Ateşoğlu çiftinin 2. Çocukları olan minik Kaan yüksek ateş şikayeti ile gittiği Dr. Behçet Uz Hastanesi’ne başvurmuş, ancak buradan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Hastanesi’ne sevk edilerek, burada lösemi teşhisi konulmuştu. Ağustos 2017’de koyulan lösemi teşhisinin ardından 5 kür kemoterapi uygulanmasına karşılık 1 ay sonra hastalığın nüksetmesi sonucunda minik Kaan yeniden gözetim altına alındı.

Minik Kaan için uygun ilik kriterleri arasında kan grubunun bir önemi bulunmamakta. Daha önce ağır hastalık geçirmemiş, kanser tedavisi görmemiş, devamlı bir ilaç kullanmayan ve uygun kriterleri taşıyan 18-40 yaş arası olan gönüllü donörlerin bağışları kabul edilebilecek. Baba Mustafa Ateşoğlu, Kaan için yüzde yüz uyumlu donörlere ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Ali Tutku KAYTARAN

CEPHE TV'DE İZLE

Hiç yorum yok