SON DAKİKA

Ödemiş Nüfus Müdürlüğüne Başvuru Patlaması! OY KULLANABİLECEK MİSİNİZ?24 Haziran Seçimlerinde oy kullanacak olan Ödemişli seçmenleri, seçim günü eski kimlikleri ile oy kullanamayacak olma endişesi sarmış durumda. 

Ödemiş Nüfus Müdürlüğü her gün yapılan çok sayıda yeni kimlik başvurusu sebebiyle adeta en yoğun günlerini yaşıyor.

Konuyla alakalı olarak Ödemiş Nüfus Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün 24 Haziran seçimlerinde 10 yıldan eski nüfus cüzdanları ile oy kullanılamayacağı söylentileri sebebiyle yazılı basın açıklaması yaparak, bu gibi haber ve söylentilere itibar edilmemesi gerektiğinin vurgulandığı belirtildi.

Ancak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün açıklaması da vatandaşları ikna etmeye yetmeyince, tereddüt yaşayan Ödemişli seçmenler yeni kimliklerini edinebilmek için Ödemiş Nüfus Müdürlüğüne başvurularını sürdürdüler.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün yazılı açıklamasında ayrıca “vatandaşların mevcut nüfus cüzdanlarının yeni kimlik başvurusu yapıncaya kadar geçerli olduğu” bilgisi paylaşıldı. Yani, yeni kimlik başvurusunda bulunan seçmenlerin 24 Haziran seçimlerinde yeni kimlikleri ile oy kullanma zorunluluğu bulunurken, yeni kimlik başvurusu yapmamış seçmenler için böyle bir zorunluluk bulunmamakta.

Özlem Yamantürk

CEPHE TV'DE İZLE

Hiç yorum yok