SON DAKİKA

1 yaşındaki bebek 3. KATTAN YERE ÇAKILDI!Beydağ'da 1 yaşındaki bebek pencere kenarında oynarken 3. kattan düşerek yere çakıldı.

Geçtiğimiz gün Beydağ'da saat:14.30’da sıralarında Cumhuriyet Mahallesi, Kültür Caddesi No:39 adresinde ikamet eden belediye işçisi Güngör Aksakal ve eşi Türkan Deveci Aksakal çiftinin 1 yaşındaki bebekleri Yağız Aksakal bir anlık gözden kaçırma sonucunda pencere kenarında oynarken, pencereye takılı olan sinekliğin yerinden çıkması üzerine dengesini kaybederek 3. kattan aşağı düşerek yere çakıldı.Bebeğinin sesinin çıkmadığını farkeden anne Türkan Deveci Aksakal pencerenin açık olduğunu görünce çocuğunun düştüğünü fark ederek bağırmaya başladı ve komşularından yardım istedi.

Çocuğun düştüğünü gören vatandaşlar hemen polis ve 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdi.


3. Kattan düşen Yağız Aksakal’ın hastaneye yetiştirilmesi için var güçleriyle çalışan Beydağ 112 sağlık ekipleri, hava ambulansının hazır edilmesi için merkeze haber verdi.

Olay yerinde yapılan ilk müdahaleden sonra 1 yaşındaki Yağız Aksakal’ın başına aldığı darbe neticesinde travma geçirdiği ve gözünün çevresinde şişlik ve morluklar oluştuğu belirtildi.Talihsiz yavru yapılan ilk müdahalenin ardından hava ambulansı ile Ege Üniversitesi'ne sevk edildi.

Ege Üniversitesinde tedavi altına alınan bebeğin, hayati tehlikesi bulunmadığı ve gözlem altında tutulduğu bilgisi edinildi.

Faruk ÇARKHiç yorum yok