SON DAKİKA

Hamza Dağ'dan yoğun ÖDEMİŞ MESAİSİ


Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ Ödemiş'te 8 mahalleye ziyarette bulunarak vatandaşların desteğine talip oldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Ödemiş İlçe Teşkilatını ziyaret eden genel başkan yardımcısı ve İzmir milletvekili Hamza Dağ'ı parti binası önünde Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ve AK Parti İlçe Başkanı Şerif Delibalta ile partili vatandaşlar karşıladı.


Hamza Dağ burada belediye başkanı Mahmut Badem, İlçe Başkanı Şerif Delibalta ve partililerle bayramlaşarak sohbetlerde bulundu.

Hamza Dağ, Ödemiş’e gelerek Ak Partili Belediye Başkanı Mahmut Madem, Ak Parti İlçe Başkanı Şerif Delibalta ve partililerle birlikte Günlüce, Çamlıca, Küre, Küçükören, Güney, Demirdere, Çayır, Hamamköy olmak üzere 8 mahalleye giderek vatandaşlarla bir araya geldi. 8 mahallede vatandaşlarla bayramlaşan Hamza Dağ, 24 Haziran seçimleri için vatandaşların desteğini istedi.Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ:"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP, İzmir'de baskı siyaseti yapıyorlar ve buna rağmen başarısız oluyorlar, bunu da 24 Haziran’da görecekler" ifadelerini kullandı.

Hamamköy mahallesinde verilen akşam yemeğinin ardından Ödemiş’e dönen Dağ, yeniden düzenlenerek vatandaşların hizmetine sunulan Salıpazarı Parkı'nda da vatandaşlarla bir araya geldi.

Dağ, burada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kendisini ve Başbakan Binali Yıldırım'ı hedef alan sözlerini eleştirerek, "Açıkçası biz ne dediğimizi, niçin dediğimizi, ne kadar kelimeyle söylediğimizi çok iyi biliyoruz. Herhalde Sayın Kocaoğlu, ya anlama yeteneğini iyice azaltmış bu sebeple bizim söylediklerimizi anlayamamış, ya da danışmanları söylediklerimiz konusunda kendisini yanlış bilgilendirmiş." diye konuştu.Gittikleri her yerde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve CHP'li yerel yönetimlerle ilgili şikâyetler aldıklarını ifade eden Dağ, bu nedenle seçimlerin genel seçim olduğu bilinciyle hareket ederek yerel siyasete girmediklerini ifade etti.

Bu genel seçimlerin yerelle ilgili şikâyet merci olmadığını vurgulayan Dağ, "Bizim söylediğimiz husus da buydu. Dolayısıyla genel seçimlerle ilgili konuşacağımızı ifade ettik. Söylediklerimiz de buna dair hususlardır. 24 Haziran'dan sonra tabi ki yine yerel seçimlerle ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilgili mevzuları konuşmaya devam edeceğiz." dedi.

Aziz Kocaoğlu'nun Başbakan Binali Yıldırım'a yönelik "başarısız" olduğu yönündeki konuşmalarına tepki gösteren Dağ, şöyle konuştu:

"BAŞBAKANIMIZIN BAŞARILARI ORTADADIR"

"Başbakanımızın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı dönemindeki başarıları ortadadır. Özellikle Başbakanlığı döneminde ülkeye kazandırmış olduğu, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi konusu, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı, Fırat Kalkanı Harekâtı bunlar hep kritik hususlardır."

"Başbakanımızın 15 Temmuz'da ortaya koymuş olduğu irade herhalde kendisini rahatsız etmiş olmalı ki Sayın Başbakanımızla alakalı hiç de doğru olmayan kendi seviyesini de ortaya koyan bazı ifadelerde bulunduğunu gördük. Sayın Başbakanımızın herhalde son başbakan olması da Sayın Kocaoğlu'nu rahatsız etmiş gibi görünüyor. Açıkçası bu ülkeye hizmet eden, İzmir'e birçok yatırım kazandırmış, Konak Tüneli, havalimanı, İzmir-İstanbul otoyolu, İzmir-Ankara hızlı tren projesini hayata geçirmiş birine İzmir'in Büyükşehir Belediye Başkanının söylemiş olduğu bu sözlerin gerçekten çok yanlış olduğunu ve yadırgadığımızı ifade etmek istiyorum.""15 YILDIR, YILLIK 25 MİLYAR TL'LİK BÜTÇEYİ YÖNETİYORLAR"

"Biz İzmirliler olarak Sayın Başkanı hep ikaz edeceğiz. Burada Sayın Başkanı başarılı görmediğimizi de hizmet yönünden de başarılı bulmadığımızı da zaten hep söylüyoruz. Siyaseten de çok başarılı görmediğimiz çok net bir şekilde ortadadır. Sayın Başkan 2005 yılında büyükşehir belediye başkanı oldu. Rahmetli Ahmet Piriştina bu seçimi yüzde 47 ile kazanmıştı. Sayın başkan 15 yıldır yıllık 25 milyarlık bir bütçeyi yönetiyor. İzmir'in odalarından kendi parti teşkilatına kadar birçok şeyi dizayn ediyor. Buna rağmen bir arpa boyu yol alamaması aslında siyaseten de ne kadar başarısız olduğunun en açık göstergesidir."

"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP İzmir'de baskı siyaseti yapıyor. Buna rağmen başarısızlar. Bunu da 24 Haziran'da görecekler. AK Parti'yi İzmir'de baskılara rağmen hep büyütmeye çalıştık, hep büyüttük. "

"OYLARIMIZI ARTTIRDIK"

"Çünkü kendisinin belediye başkanlarıyla beraber İzmir'de yapmış olduğu baskıları gayet iyi ve net bir şekilde biliyoruz, bunları da yaşıyoruz. Hemşehrilerimiz de, İzmirli kardeşlerimiz de bunları yaşıyorlar. Buna rağmen biz İzmir’de bir ivme yakalayıp oylarımızı hep yukarıya doğru çıkardık. Kendisinin de partisinin oylarını daha da aşağıya doğru indirdiğini görüyoruz. Bu da 24 Haziran'da daha net bir şekilde görülecek. Sayın Kocaoğlu, hem partisinin hem de Cumhurbaşkanı adayının görevi devraldığından daha az oy aldığını görecek"
Evrim Sönmez KAYTARAN

Hiç yorum yok