SON DAKİKA

Horzum'da yanan eve BÜYÜKŞEHİR'DEN DESTEKÖdemiş'in Horzum Mahallesinde evi yanan Pulat ailesine İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yardım eli uzandı.

Ramazan Bayramının ikinci gününde neden çıktığı belirlenemeyen yangından dolayı Horzum Mahallesi Taşlı Sokak No 20’de ki Mehmet Kadriye Pulat çiftinin ikamet ettiği eve İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahale etmişti. Ekiplerce yapılan tüm müdahalelere rağmen ev kullanılamaz hale gelerek aileye ait eşyalar da yangından büyük ölçü de zarar görmüştü.
Aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Cumhur Şener beraberinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü ekipleri Pulat çiftini geçmiş olsun dileklerini sunarak Büyükşehir Belediyesi olarak yanlarında olduklarını ifade ettiler.
Yapılan ziyaretin ardından olayın yaşandığı evde gerekli tespit çalışmaları yapan ekipler raporlarını hazırlayarak aileye yardım yapılacağını söylediler. Konu ile ilgili olarak bilgi paylaşan Koordinatör Cumhur Şener; "Öncelikle Pulat ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Bayramın ikinci günü yaşanan bu üzücü olayda Allah'tan herhangi bir can kaybı yok. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ailemizi ziyaret ettik ve ekiplerimiz olay yerinde incelemelerini yaptılar. Yapılan inceleme ve tespitler sonucu ailemize Büyükşehir Belediyemizce başta gıda ev eşyası gibi başlıklar olmak üzere çeşitli konularda yardımlar yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ailenizin her zaman yanındayız. Tekrar geçmiş olsun" dedi. Kadriye Pulat ise, "Bayram günü büyük bir acı yaşadık. Allaha Şükür ki tarladaydık can kaybımız yok ama evimiz tamamen yandı eşyalarımız gitti. İzmir Büyükşehir Belediyesi görevlileri ziyaretimize gelerek yardımlarını desteklerini ulaştırdılar. Başta Başkanımız Aziz Kocaoğlu'na görevli ekibine ve muhtarımıza teşekkür ediyorum." dedi.Hiç yorum yok