SON DAKİKA

Kaymakam Ateşoğlu: "Halkımızdan duyarlı olmalarını bekliyoruz"


Ödemiş İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, düzenlediği basın toplantısında, önümüzdeki hafta sonu cumartesi ve pazar günleri gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Giriş Sınavı (YKS) sınavları ile alakalı açıklamada bulundu.

Kaymakam Ateşoğlu, Ödemiş ile birlikte Türkiye’de toplam 183 merkezde gerçekleştirilecek olan YKS ile alakalı olarak “Bu sınavla ilgili Sınav Koordinasyon Kurulumuz var. Benim başkanlığımdaki kurulda İlçe Jandarma Komutanımız, İlçe Emniyet Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Sınav Koordinatörü olan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Şafak Ceylan da bulunuyor. Toplantımızı yaptık ve birtakım kararlar aldık. Bu kararları ilgili kurum ve kuruluşlara gönderdik.” şeklinde konuştu.“ÖĞRENCİLER EN GEÇ 10:00’DA HAZIR BULUNMALILAR”

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, gerçekleştirilecek olan YKS sınavları ile alakalı şu şekilde konuştu:

“Cumartesi günü 1, Pazar günü 2 oturum olmak üzere tamamlanacak olan sınavlarla alakalı olarak Ateşoğlu: “Cumartesi günkü sınavımız, iki tane cezaevimiz de dâhil olmak üzere toplam 24 merkezde gerçekleştirilecek. Cumartesi günkü Temel Yeterlilik Testi (TYT), ilçemizde 3904 öğrencinin katımlıyla saat 10:15’te başlayacak. Öğrenciler en geç 10:00’da hazır bulunmalılar, aksi takdirde kapılar kapatılacağı için içeri alınma şansları olmayacak. Pazar günkü oturum da 3404 öğrencinin katılımıyla 22 merkezde yapılacak. Alan Yeterlilik Testi (AYT), sabah saat 10:15’te başlayacak, öğleden sonra bir oturum daha var. Bu oturumumuz, sadece Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek çünkü bu yabancı dil sınavı olacak. Buna katılacak olan öğrenci sayısı ise 195 kişidir. Nüfus Müdürlüğümüz de olası ihtiyaçlar doğrultusunda hafta sonu açık olacak.”“GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI”

“İlk sınav, cumartesi günü sabah saat 10:15’te başlayacak ve 135 dakika sürecek. Pazar günü sabah saat 10:15’te başlayacak olan ikinci sınav ise 180 dakika sürecek. Yine aynı gün yapılacak diğer sınav ise 15:45’te başlayacak. Bu, 120 dakika sürecek ve Hulusi Uçaçelik Anadolu Lisesi’nde yapılacak. İlçe Nüfus Müdürlüğümüz, 30 Haziran Cumartesi günü saat 07.00-17.00 arasında açık olacak. 1 Temmuz Pazar günü de 07.00-15.30 saatleri arasında açık olacak. Sınava girecek adaylardan kimliklerini unutanlar veya kaybedenler, sınav giriş belgeleriyle iki adet fotoğraf getirdiklerinde anında geçici kimlik belgelerini alarak sınava girme şansına sahip olacaklar. Bunu dışında sınav yapılacak binalarda elektrik kesintisi olmaması için TEDAŞ’a gerekli tedbirin alınması konusunda duyurumuzu yaptık.”“HALKIMIZDAN DUYARLI OLMALARINI RİCA EDİYORUM”

“Değerli halkımızdan sınavı yapılacak yerlerin etrafında gürültü yapmamalarını, araçlarında yüksek sesle müzik dinlememelerini, düğün konvoyundan çıkan sesler ve benzeri konularda cezai bir işlem uygulanmaması için duyarlı olmalarını bekliyoruz. Çocuklarımızın geleceği açısından yapılacak olan bu sınavların oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Gerekli tüm tedbirleri aldık”

Özlem YAMANTÜRK
Hiç yorum yok