SON DAKİKA

Kaymakçı Okul Müdürü CİNAYETİNDE YENİ GELİŞME!


15 Aralık 2017 tarihinde Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Lisesinde yaşanan cinayete dair detaylar su yüzüne çıkmaya başladı.

OLAY NASIL CEREYAN ETMİŞTİ?

Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, 15 Aralık 2017 tarihinde yaşanan olayda, üç yıldır görev yaptığı okulda, öğrencilerinden İ.P.’nin pompalı tüfekli saldırısına uğramıştı.

Ağır yaralanan 2 çocuk babası Ayhan Kökmen, ambulansla Ödemiş Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, ancak doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayata tutunamamıştı.Yapılan adli incelemeler sonucunda Ayhan Kökmen’e iki el ateş edilen tüfekteki fişeklerden birinin domuz kurşunu olduğu ve göğsünden girip, sırtından çıktığı belirlenmişti.

Jandarma, olayın ardından hakkında disiplin soruşturması bulunan 11’inci sınıf öğrencileri İ.P. ile bir süre önce okuldan uzaklaştırılıp başka okula kaydı yaptırılan U.Y.’yi ve olayda kullanılan tüfeğin sahibi olan, U.Y.’nin babası B.Y.’yi, azmettirici olarak gözaltına aldı.

Kızılcaavlu Mahallesi’ndeki evde yakalandıkları sırada çocuklardan U.Y.’nin yanlarında bulunan B.Y.’ye, “Baba vurduk” diye bağırdığı operasyonu gerçekleştiren jandarma ekiplerince duyuldu.

Sevk edildikleri adliyede tutuklanan şüphelilerden, öğrencilerden İ.P. hakkında disiplin soruşturması yürütüldüğü, Okul Müdürü Ayhan Kökmen tarafından okulun dışında U.Y. ile birlikte sigara içtikleri ve saçları uzun olduğu için uyarıldığı da ortaya çıktı."NE OLUR OĞLUM"

Ayhan Kökmen cinayetiyle alakalı olarak güvenlik kameralarında kan donduran detaylar da su yüzüne çıktı. Okulun bina giriş kapısındaki kamera kayıtları, jandarma tarafından incelendi.

Görüntüleri izleyen Milli Eğitim yöneticilerinin aktarımı ve savcılık kayıtlarına göre, müdürü kendisine kızıp tokat attığı iddiasıyla öldüren İ.P. ile arkadaşının bu olayı, 17 saniye içerisinde gerçekleştirdiği saptandı. Okul müdürünün de saldırı anındaki son sözlerinin “Ne olur oğlum” olması ise yürekleri dağladı."CANINIZI SIKANI VURUN"

Olaydan sonra tanıkların verdiği bilgiler ile eldeki delilleri inceleyen savcılık, iddianameyi hazırladı. Öğrenciler İ.P., arkadaşı U.Y. ve babası B.Y. hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.  Olayla ilgili olarak başka iki öğrenci hakkında ise yardım ve yataklık suçlarında dava açıldı. Toplam 5 sanığın, 13 Temmuz Cuma günü hakim karşısına çıkacakları öğrenildi.

Bu arada iddianamede olayın tanıklarının yanı sıra gizli tanık olan ‘Gökkuşağı’nın anlattıkları, müdür cinayetinin planlı işlendiğini ve çarpıcı detayları ortaya koydu. Gökkuşağı ve diğer tanıkların ifadelerinde, azmettirici durumundaki B.Y.’nin, olaydan önce uyuşturucu ile birlikte ağır psikiyatri ilaçları alan İ.P. ve oğlu U.Y.’ye, “Canınızı sıkan varsa vurun gitsin. Ben size içeride bakarım. Ne olacak size, ben arkanızdayım. Kafanızı boş yere yormayın, vurun öldürün. Size çatan olursa sıkın, silahlar arabada” dediği öne sürüldü.

B.Y.’nin yine oğlunun okuldan uzaklaştırılmasından sonra yanına gittiği Müdür Kökmen’e, “Benim oğlum yanlış yapmaz, ne yapmışsa doğru yapmıştır. Ben oğlumla gurur duyuyorum. Silahla tehdit şeklinde bir olay yok. Silah da yok, tüfek de yok” dediği ifade edildi. Olaydan sonra yapılan testte sanıkların kanlarında uyuşturucu maddeye rastlandığı da belirtildi.

Faruk ÇARK


Hiç yorum yok