SON DAKİKA

Kiraz Ülkü Ocakları'ndan KINAMA



Geçtiğimiz hafta içi YÖK tarafından Kiraz İlçesine veterinerlik fakültesi kurulması haberi havza genelinde memnuniyetle karşılanmıştı. Bunun yanı sıra İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Atakan Duran "Fakülte yanlışından dönülmeli" ibarelerine yer vererek bir basın-yayın kuruluşuna verdiği demeçte fakülte kurulmasına karşı çıkmıştı.

Duran'ın verdiği demeci takiben, Kiraz Ülkü Ocakları Başkanlığı yayınladıkları yazılı basın bülteni ile Duran'ın açıklamalarını kınadı.

Kiraz Ülkü Ocakları'nın açıklaması şu şekilde:

"İzmir’in Ödemiş İlçesinde yerel gazetelerinden olan bir basın yayın organında 08.06.2018 tarihli ve Atakan Duran ''Fakülte Yanlışından Dönülmeli'' haberine kınıyoruz.

Bu nedenle, Ülkü Ocakları Kiraz İlçe Başkanlığı olarak açıklama yapma mecburiyeti hissetmiş bulunuyoruz.

Ege bölgesinin Küçük Menderes havzasında doğmuş ve bu topraklarda büyüyerek yetişmiş öncelikle Kirazlı bireyler olarak, Tire ilçesinde bugüne kadar yapılmış olan başlıca yatırımlardan bazıları, Tire Organize Sanayi Bölgesi, yenilenmiş Tire Devlet Hastanesi, Sigara Fabrikası, Süt Fabrikaları, Ambalaj Fabrikasından, Ege Üniversitesi, Tire Kutsan Meslek Yüksek Okuluna kadar kısacası küçük veya büyük ölçekli demeden bölgemize ''Tiremize'' yapılan her türlü ekonomik veya sosyal yatırımların bölge halkına olan ekonomik ve istihdam açısından önemimi ve katkısını düşündükçe mutlu olmaktayız.

Yukarıda belirtilen fakat doğruluğunu bilemediğimiz doğru olsa da inanmak istemediğimiz, Kiraz'a yapılması planlanan ve onay aşaması gerçekleşmiş olan Dokuz Eylül Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinin Kiraz'ın da bu havza da bulunan ilçeler arasında ekonomik ve sosyal açıdan ve istihdam açısından en geri kalmış ilçesi olduğu düşünüldüğünde bir nevi ''Can Suyu'' olacağı açıkken, İyi Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Sayın Atakan Duran'ın Tire seçmenine yönelik siyasi hırsları uğruna Kiraz'da yaşayan vatandaşları düşünmeden ve hiçe sayarak bir basın yayın organında çıkan basın açıklamasını ve ilçemize yapılan yatırımın bir milletvekilli adayı olarak yanlış olduğunu savunarak Tire yapılması yönünde de yapılan serzenişlerini ve görüşlerini şiddetle kınıyoruz.
Asıl olan şudur ki; İyi Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Atakan Duran’nın böyle yanlış bir düşünce içerisinden olup, küçük menderes havzasına yapılan yatırımların Tire, Kiraz, Beydağ, Bayındır, Ödemiş, demeden ayırmaksızın takdir etmesi gerekirken “yanlıştan dönülmesi” yönünde yerel basın yayın organında gündem yaratmak uğruna çıkan haberini bir kez daha kınıyoruz."

Faruk ÇARK

Hiç yorum yok