SON DAKİKA

Kuşadası’na gidecekler dikkatÖdemiş-Kuşadası arasındaki güzergahta önemli bir rol oynayan Belevi yolu yapım çalışmaları başladı. Sürücüler tarafından sıklıkla tercih edilen virajlı ve dar olan yolda son zamanlarda ölümlü kazaların meydana gelmesi yetkililer harekete geçirdi.

Tire ile Selçuk Belevi Mahallesi arasında yapımı devam eden bölünmüş yol çalışmasında asfaltlama işlemi önceki gün başladı.

Okulların kapanması ve yaklaşan bayram tatili dolayısı ile Ödemişlilerin sıkça tercih ettiği Kuşadası’na ve Tire-Belevi yolunu kullanarak diğer tatil yörelerine seyahat edecek vatandaşların yol yapım çalışmalarını dikkat almaları gerektiği konusunda uyarıda bulunuldu.Yapımı devam eden bölünmüş duble yol çalışmalarından özellikle Büyükkale Mahallesi’nden sonra kamulaştırma ile ilgili sıkıntılar olduğu öğrenilirken, vatandaş ile anlaşma sağlanamaması durumunda konunun mahkemeye intikal edeceği ve sonucun en geç 1 yıl içinde alınacağı yetkililerden alınan bilgiler arasında.

Tire-Belevi Duble yolu 53,5 milyon maliyetli ve yolun uzunluğu 20,5 kilometre. Asfaltlama çalışmasında ilk etapta 7 bin 500 metrelik alan asfaltlanarak yolun bu kısmı trafiğe açılacak ve karşı yolun toprak işleri çalışmasına başlanacak. Tire-Belevi Duble yol çalışmasında şu an 29 tır asfalt çekiyor ve 21 çift çeker kamyon, 2 finisher, 5 ekskavatör ile 70 işçi çalışıyor.
Hiç yorum yok