SON DAKİKA

MUHARREM İNCE: “GÖÇMENLERE EZİK DİYOR! SEN KİMSİN?”CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 103. Mitingi için bugün Tekirdağ’ın ilçesi Çorlu’daydı. 

Burada halka seslenen İnce, "Yaşlılık yardımı, eğitim yardımı, muhtaç asker ailesine yardım gibi bu tür yardımları alan gariban yurttaşlarımıza bunların hepsine hemen zam yapacağız" dedi.

İnce, Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova Milletvekili adayı Meliha Akyol'un Yalova'da düzenlenen bir basın toplantısında sarfettiği “Batı Trakya’dan, oradan, buradan, kimisi doğudan gelen, kendisini ifade edemeyen ezik insanlar” ifadeleri ile alakalı olarak sert konuştu.

“GÖÇMENLER EZİK OLUR DİYOR, SEN KİMSİN? TÜRKİYE’Yİ KURAN SELANİKLİ, SEN KİMSİN?”

"Değerli Çorlulular. Sevgili hemşehrilerim. Yalova’da bir milletvekili adayı var. Duydunuz mu marifetlerini? ‘Göçmenler ezik olur’ diyor. Sen kimsin densiz! Sen kimsin? Yani Selanik’ten, Kırcali’den, Kosova’dan bu topraklara gelenlerin ataları turistik seyahat için mi gitmişti oraya? Evlad-ı fatihan Osmanlı fethettiği için oraya cengaverlerini gönderdi. Ve topraklar kaybedilince geri gelmeye mecbur kaldı. Sen kimsin? Haddini bileceksin. Daha önce de Yalova’da bir milletvekili adayı bu lafı etmişti. Sonra belediye başkanlığı seçiminde sandığa gömdük bunları. Sen kimsin? Türkiye’yi kuran Selanikli… Sen kimsin?"
"Böylelerine haddini bildirme vaktidir. Bu seçim önemli bir seçimdir. Bana söz verdiniz, üç kişiyi ikna edeceksiniz, tamam mı? Bu işi başarıyor muyuz? Tamam. Ben de 24’ünden sonra hepiniz gelmeyin ama şöyle küçük bir heyet sizi bekliyorum."

"Sizler cumhuriyetçi yurtsever insanlar, o sandıkları patlatacaksınız, eminim. Sizden rekor bekliyorum. Yüzde 70’in üstü. Kabul mü? Söz mü? Tamam mı?”


Hiç yorum yok