SON DAKİKA

Ödemiş'te kadın kurye ile KRİSTAL UYUŞTURUCU TİCARETİ!


22 yaşındaki kadın kurye aracılığıyla 'KRİSTAL' tabir edilen amfetamin satan şahıslar yakalandı.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde M.K.S.(31) isimli şansın, 22 yaşındaki R.A. isimli kadın kurye aracılığı ile Ödemiş dışından temin ettiği 'KRİSTAL' tabir edilen uyuşturucu madde 'Amfetamin' satışı yaptığı bilgisine erişildi.Şüphelilerin umuma açık bir içkili eğlence mekanında bulunduğu tespitini yapan Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, operasyon düzenledi.

Yapılan operasyonda R.A.'nın masa altına birşeyler saklamaya çalıştığını farkeden ekipler şüpheli şahıslar üzerinde ve Atatürk Mahallesinde bulunan ikamet adreslerinde arama gerçekleştirdiler.

Yapılan aramalar neticesinde;

- 12 gr. Kristal tabir edilen amfetamin uyuşturucu maddesi 
- 1 adet Bonzai tabir edilen uyuşturucu madde
- 3 adet uyuşturucu ve uyarıcı hap
- 2 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan Bong aparatı

ele geçirildi.M.K.S. ve R.A. isimli şüpheli şahıslara "Uyuşturucu Madde veya Uyarıcı Madde İmalatı ve Ticareti" suçundan, ayrıca  aramalar esnasında R.A. isimli şüpheli bayanın ikametinde bulunan Y.A.(22) ve S.B.(21) isimli şüpheli şahıslara ise "Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak" suçundan işlem yapıldı. İşlemlerin ardından Y.A. ve S.B. isimli şahıslar serbest bırakıldı.

Mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilen M.K.S. ve R.A. ise mahkemece serbest bırakıldılar.
Hiç yorum yok