SON DAKİKA

'Pişkin' Kemal'in tetikçisi YILMAZ ÖZDİL!

Seçim sonuçları ile alakalı olarak; ipi birincilikle göğüslemiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ederim. Umarım ülkemiz için hayırlısı olmuştur. Ayrıca canhıraş bir şekilde çalışarak, partisini de geride bırakan ve 15 milyon oy toplama başarısı gösteren Sn. Muharrem İnce'yi de gönülden tebrik ediyorum. Partisinden yüksek oy alan iki adaydan bir tanesidir.

Öncelikle sizlere yorum katmadan ve maddeler halinde bazı gelişmeleri aktaracağım. Aklı selim okurlarım durumu zaten anlayacaklardır. Yorumumu sona saklıyorum.

-          - Muharrem İnce CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı ilan edildi.

-          - CHP, milletvekili listelerini hazırlarken, İnce’nin kadrosundan tek bir kişiyi dahi listeye almadı.

-          - Muharrem İnce ilçemiz Ödemiş de dahil olmak üzere toplam 107 miting gerçekleştirdi.

-          -  CHP Genel Merkezinden hiçbir mitinge üst düzey katılım gerçekleşmedi.

-          - Ekmeleddin ile bile ortak miting yapan Kılıçdaroğlu, meydanlarda Muharrem İnce ile tek bir fotoğraf karesine bile girmedi.

-          - İl ve ilçe teşkilatları adam gibi çalışmadı. Buna ilimiz İZMİR, ilçemiz ÖDEMİŞ de dahildir. Seçim sonrasında yerel yöneticilerden ne bir teşekkür, ne de bir özeleştiri duyduk. Tek duyup gördüğümüz, sosyal medya hesaplarından yaptıkları ve arşivlere giren, seçmenlere yönelik olarak sarfettikleri NEFRET SÖYLEMLERİ.

-          - Muharrem İnce’nin kampanyası devam ederken, Kılıçdaroğlu kendisinin başrolünde olduğu bir reklam filmi çektirdi.

-          - Bu arada Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Muharrem İnce’nin, kendilerinin bihaber olduğu siyasi nezaketten ötürü diğer adaylarla görüşmesini eleştirdi. Muharrem İnce ise Özdil’in bu tutumunu halkın takdirine bıraktı.

-          - Seçim günü geldi çattı.

-          - Muharrem İnce, söz verdiği gibi soluğu YSK’da aldı. Kemal Kılıçdaroğlu ortalarda bile yoktu!
-          Muharrem İnce seçim sonuçlarını kabul ettiğini açıkladı.

-          - Bu açıklamayı yaptığında CHP’nin 41 yıldır göremediği oyu toplamıştı.

-          - Siyasi nezaket gereği rakibini tebrik etti.

-          - CHP ile alakalı hiçbir negatif açıklama yapmadı.

-          - Twitter’da seçim sonuçlarını takiben #kılıçdaroğluİstifa hastagi açıldı ve TT oldu.

-          - CHP’den bugün saat 11:00’de MYK Toplantısı yapılacağına dair açıklama geldi.

-          - Denizli İl Teşkilatından gençler CHP Genel Merkezi önünde eyleme başladı.

-          - CHP il teşkilatlarında toplu istifalar başladı.

-          - CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol merkez yönetimi istifaya çağırdı.

-          - Adalet ve Kalkınma Partisinden Muharrem İnce’nin siyasi nezaket içeren tavrını olumlu karşıladıklarını bildiren bir açıklama yapıldı.

-          Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü yazısında CHP adayı Muharrem İnce’nin, CHP-MHP çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan az oy aldığını söyleyerek Muharrem İnce’yi başarısız ilan etti.

-          CHP’de yapılan MYK sonrasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kameralar karşısına çıkarak, Muharrem İnce için “BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI” dedi.
Şimdi değerli okurlarım, siz zaten yorumlamışsınızdır ama ben de yorumlamak istiyorum. Zira bu öfkem yazmadan dinmeyecek!

Öncelikle Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bahsedelim. 

CHP’nin başına ilk kez atamayla gelen, girdiği ilk seçimde OY KULLANMAYA BİLE GİDEMEMİŞ olan bu zatın KAYBETTİĞİ 9. SEÇİMİN ardından gayet pişkin bir şekilde ekranlar karşısına çıkıp “SEÇİMİN TEK KAYBEDENİ AKP’DİR” demiş olmasıyla alakalı olarak söylenmesi gerekenleri karikatürist arkadaşlarımızın maharetine bırakıyorum.

Büyük resmi görünüz.

Ekranların karşısına 2 gündür çıkamayan bu zat, neyin hazırlığını yapıyordu?

Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri olan Sözcü’nün çok okunan yazarı Yılmaz Özdil’in yazısının bugüne denk gelmesi ne kadar da manidardır?

Açıklayalım. MHP’nin yüzde 15 oy oranına sahip olduğu zaman dilimlerinde aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu %38.44 oy almıştır. Ve bu seçimlerde de gördük ki MHP’li seçmen partisi hangi istikameti gösterirse o yöne gider.

38-15 = 23 ‘tür Yılmaz.


CHP yüzde 22 oy aldı Yılmaz. Rakibi ise yüzde 42 oy aldı Yılmaz!

Senin matematiğine tüküreyim Yılmaz!

Senin yandaşlığına tüküreyim Yılmaz!

Sen tetikçi bir kalemsin Yılmaz!

Senin CHP sevgine inanmıyorum Yılmaz!

Yıllardır bu yönetimin tetikçiliğini yapıyorsun, UTAN BİRAZ UTAN YILMAZ!Değerli okurlarım, kendimi tutamayacak kadar öfke doluyum. Gördüklerimi sizin de görebildiğinize eminim.

Kılıçdaroğlu ve uzantıları bu seçimde yenilgiyi baştan kabullenip ilk günden itibaren çalışmadılar. Son günlerde ise Muharrem İnce değil, Kılıçdaroğlu’nun tanıtıldığı reklam filmleri yayınladılar.

Kılıçdaroğlu’nun ilçemizdeki uzantıları bile, Muharrem İnce’nin Ödemiş’e gelip miting düzenleyeceğini, Cephe Gazetesi'nin haberi üzerine, bir gün sonra, düzenlemeye mecbur kaldıkları basın toplantısında ilan ettiler. Belki de bizim haberimizle bilgi sahibi oldular. Bunu bilemiyoruz. Ama konu bu değil.

Miting için tek bir hazırlıkta dahi bulunmadılar.

Bu yatışların sebebi yukarıdan verilmiş olan talimatlar mıdır?

Şimdi de seçimin tüm yükünü Muharrem İnce’nin sırtına yüklüyorlar.

Kılıçdaroğlu ve ekibi bu seçimi bir cumhurbaşkanlığı seçimi  ve genel seçim olarak değil, Kurultay’da kendisini tir tir titreten Muharrem İnce’yi bitirme operasyonu olarak görmüşlerdir.

Ve pişkince “Seçimin tek kaybedeni AKP’dir” demişlerdir.

Başarısız olduğunuzu ispatlayabilmeniz için bir 9 seçim daha kaybetmenize gerek yok. Vatandaş size inanıyor bu konuda.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!

Son söz: Senin de memleketin olan İzmir’in bu yakası, tetikçi gibi kalem tutanların yüzüne tükürür Yılmaz!
Hiç yorum yok