SON DAKİKA

Sendikadan Ödemiş Belediyesi Çalışanlarına Yemek
Hizmet-İş Sendikası tarafından Ödemiş Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçi, şirket çalışanı ve İşkur kapsamında çalışan personele yönelik dayanışma yemeği düzenlendi.

Ödemiş Belediyesi Destek Hizmetleri Birimi’nde düzenlenen yemeğe, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, meclis üyeleri, Başkan Yardımcısı Şevket Akgün, daire Müdürleri, Hizmet İş Sendikası Başkanı Burhanettin Barbak, sendika temsilcileri ve çalışanlar katıldı.
Hizmet İş Sendikası Başkanı Burhanettin Barbak konuşmasında; “Geçen yıl Belediye Başkanımızı Mahmut Badem Geçmişten gelen alacakların verileceğine dair söz vermişti. Bugün bir çok alacağınız verildi. Konunun her zaman takipçisiyiz. Büyükşehir yasası ile ilçelerin birçok gelirleri büyükşehire gitti. Bu düzenlemelerin düzeltilmesi konusunda Belediye Başkanımız büyük uğraşlar veriyor. Sendikalar; iş veren ile çalışan arasındaki köprüdür. Bizlerin görevi hakkaniyetle bu köprüyü kurmaktır. Başkanımızla yaptığımız görüşme sonucunda kalan alacaklarında en kısa zamanda verileceğine inanıyorum. Şirket çalışanlarının da sendikalı olması konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bakanlar kurulu kararı ile bu çalışmaların 2020 Ağustos ayına kadar devam edeceği belirtildi. Pazar günü Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok önemli bir seçim gerçekleşecek. Başkanlık sistemi için yapılacak olan bu seçim çok önemli. Geçmişte yapılan idareye yapılan müdahaleler ülkemizi 30-40 yıl geriye götürmüştür. Atanmışların, seçilmişlere hükmetmesini kaldırmak için, daha güçlü bir Türkiye için seçime gideceğiz. Herkesin gönlündeki adayı saygıyla karşılıyoruz ” dedi.

Başkan Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “Bu şehrin kahrını sizler çekiyorsunuz. Yaptığınız iş, verdiğiniz emek, çaba yassınamaz. Emeğiniz karşılığını alnınızın teri soğumadan almanız için çalışıyoruz. Yasadan sonra sadece İller bankası gelirleriyle hareket ediyoruz. Geldiğimizde 2,5 yıllık birikmiş ikramiye ve ayni alacaklarınız vardı. 85 gündür maaşlarını alamayan çalışanlarımız vardı. Şimdi ise yok. Şirket çalışanlarımızın sendikaya geçmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Ücret dengelerini en kısa zamanda düzenleyeceğiz. 3,5 yıldır, büyükşehir yasasının değiştirilmesi konusunda yapılan komisyon toplantılarına Türkiye genelinden ilçeleri temsilen katılan iki belediye başkanından biri benim. Yasal düzenlemeler yapıldı fakat meclisten geri döndü. Başkanlık sistemi geldiğinde meclisten bu şekilde mutabakata gerek kalmayacak. Ülkemiz her taraftan sıkıştırılmış durumda. Ülkede bir afet varmış gibi ya da darbe olmuş gibi gece saat 03:30’da bankalar, piyasalar kapalıyken dolar arttırılıyor. Ülkenin geleceği sizlerin elinizde. Büyüyen, gelişen Türkiye için herkes üzerine düşeni yapacaktır” dedi.

Hiç yorum yok