SON DAKİKA

Türkiye SEÇİMİNİ YAPTIResmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanması üzerine Adalet ve Kalkınma Partisi'ne destek veren binlerce vatandaş Türkiye'nin dört bir yanında sokakları, meydanları doldurdu.

Gayriresmi olarak açıklanan rakamlara göre Adalet ve Kalkınma Partisi adayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52.5'lik oy oranı ile Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunda ipi göğüsleyen aday oldu.Gayriresmi seçim sonuçları ile alakalı olarak konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Gayriresmi sonuçlara göre milletimiz Cumhurbaşkanlığı görevini verdi. Erdoğan, "Seçimlerin gayriresmi sonuçlarına göre milletimiz şahsımıza cumhurbaşkanlığı vazifesini ve yürütme görevini tevdii etti. Sevgili milletim, değerli arkadaşlar milletimiz sandıkta üzerine düşeni yapmış, ülkemize bir istikamet göstermiştir. Bundan sonra cumhurbaşkanı ile ve Meclis ile bizim için daha çok çalışma zamanıdır. Artık seçim döneminde yaşanan tartışmaları, gerginlikleri, kırgınlıkları geride bırakıp ülkemizin geleceğine yoğunlaşma zamanıdır" dedi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, her seçim sonrası yaptığı balkon konuşmasını ertelediği bildirilmişti. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra yeni bir açıklama yapılarak Erdoğan'ın balkon konuşmasını gerçekleştireceğini açıklandı.Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yapılan açıklamada “Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'dan Ankara'ya geçecek. Erdoğan, başkente ulaşmasının ardından AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşmasını yapacak” denildi.

Bunun yanı sıra; FOX TV'den İsmail Küçükkaya'nın Whatsapp'ta sorularını yanıtlayan Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarına ilişkin olarak yarın açıklama yapacağını duyurdu.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün (24 Haziran 2018) yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına ilişkin olarak “Tabii ki adil bir yarış değildi, ama Erdoğan’ın kazandığını kabul ediyorum” dedi.

Ali Tutku KAYTARAN
Hiç yorum yok