SON DAKİKA

Aziz Başkan, gelmişken şu konuya da bir el atıver AĞAÇLARIMIZ ÖLÜYOR!Ödemiş Ulus Meydanı'ndaki ağaçlar susuzluktan kurumaya başladı!

Ödemişin simgelerinden ve merkezdeki en önemli yeşil alanlarından biri olan Ulus Meydanı'nda bulunan çoğu ağaç kuruma tehlikesi ile karşıya. konu ile alakalı olarak vatandaşlardan yoğun şikayet var.İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Ulus Meydanı düzenleme çalışmaları geçtiğimiz mart ayında başladı. 

Çalışmaların 2 etap halinde yapılacağını ve ilk etabın tamamladığını belirten yetkililer, meydandaki çalışmaların en kısa zamanda tamamlanıp Ödemişlilerin beğenisine sunulacağını ifade eden bir açıklamada bulundular.Ancak gecen zaman içerinde meydanda bulunan ağaçların ve çiçeklerin susuzluktan kuruma tehlikesi ile karşı karşı gelidğini gören vatandaşlar, bu konuda yetkililere seslenerek ağaçların sulanmasını ve bakımlarının yapılmasını istediler.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yaptığı ilçe turları doğrultusunda Cuma günü (yarın) saat 09.30 da Ödemiş'te olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ödemiş'in mahallelerinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyecek olan Başkan Aziz Kocaoğlu'nun Ödemiş ziyareti Şirinköy Mahallesi’nden başlayacak.

Ödemişli doğaseverler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'dan Ulus Meydanı'nda ölüme terk edilen ağaçların kurtarılması için yardım ve destek bekliyorlar.


Hiç yorum yok