SON DAKİKA

Bayındır Ormanları ALEV ALEV!!!


İzmir'in Bayındır ilçesinde yol kenarında başlayan yangın, orman sınırına yayıldı.

İhbarla birlikte bölgeye gelen orman ekipleri, alevlere havadan ve karadan müdahale ediyorlar.
Bayındır'ın kırsal Lütuflar Mahallesi yakınlarındaki yol kenarında, öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevlerin, bölgedeki orman sınırına yayılması paniğe yol açtı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine bölgeye sevk edildi. Yangına 3 helikopter ile havadan, 8 arazöz ve 3 dozer ile karadan müdahale edilmeye başlandı. Yangının ormanlık alana sıçramaması için çalışmalar sürdürülüyor.TOPLAM 6 İLDEN TAKVİYE DESTEK GELDİ

İzmir'in Bayındır ilçesinde yol kenarında başlayan yangın, şiddetli rüzgarın da etkisiyle ormanlık alana sıçradı. Bölgeye İzmir, Çanakkale, Antalya, Muğla, Aydın ve Balıkesir'den destek ekipleri sevk edildi.
25 HEKTARLIK ORMANLIK ALAN YANDI

Yangına 10 helikopter, 2 uçak, 30 arazöz ve 10 dozer ile müdahale edilirken, havanın kararması nedeniyle alevlere havadan yapılan müdahale durduruldu. Yangında saat 21.00'a kadar 25 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü öğrenildi. Helikopterler yangın alanının yakınında bulunan Zeytinova Barajından su alıp havadan müdahale ettiler.KISMEN KONTROL ALTINA ALINDI

İzmir'in Bayındır ilçesinde, yol kenarında başlayıp şiddetli rüzgarın da etkisiyle ormanlık alana sıçrayan yangın kısmen kontrol altına alındı. Söndürülen alanlardaki soğutma çalışmaları sürdürülüyor.
CELİL ATEŞOĞLU YANGIN BÖLGESİNDE

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu vekaleten baktığı Bayındır İlçesi yangın bölgesine giderek yangını başından sonuna takip eden Bayındır Belediye Başkanı Dr Ufuk Sesli'den bilgi aldı.

Faruk ÇARKHiç yorum yok