SON DAKİKA

Bekir Keskin'den değişime RET!


Ödemiş eski Belediye Başkanı Bekir Keskin, İz Gazete’ye yaptığı açıklamada kurultay tartışmalarına değerlendirdi. Keskin, kurultay yerine yerel seçime hazırlanmak gerektiğini ifade etti.

İzmir merkez gazetelerinden İzgazete’ye röportaj veren Ödemiş eski belediye başkanı, Rejim sisteminin değişmesi ve ekonomik sorunlara dikkat çekti. Keskin; "24 Haziran Seçimleri aşama aşama gerçekleşen bir rejim değişikliğini resmileştirdi. Devletin yapısı değişiyor. Ülkemiz artık tek kişilik bir hükümetle yönetilecek. Ekonomide, önümüzde acı reçeteler var. Bu seçim sisteminde artık %51 gerekli. Değişim için Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar siyaseten ortaya koyduğu fedakârlıklar, 450 km’lik yürüyüşü adalet ve hukuk isteyen herkesin takdirini kazanmıştı. Seçim öncesi ‘Demokrasi Kahramanı’ ilan edilen Kılıçdaroğlu’nun kurmuş olduğu siyaset, Millet İttifakı yanlış değildi. Muharrem İnce’nin aldığı %30,6 oy Kılıçdaroğlu’nun ve Genel Merkez’in oluşturmaya çalıştığı ittifak nedeniyledir. HDP ile İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanlığı ile parti oyları arasındaki fark 7 puan, artı sandığa gitmeyen CHP’li seçmenin bu seçimlerde verdiği oylar, İnce’nin %30,6 oyunu açıklar niteliktedir. Eğer ittifak olmasaydı, CHP ile İnce arasında fark olmazdı.”dedi.
Yerel seçim hazırlığı Kurultay tartışmaları arasında silikleşiyor

Bekir Keskin;  ”Yerel seçim hazırlığı Kurultay tartışmaları arasında silikleşiyor. Lider değişimi olsa Türkiye’nin ihtiyacı olan güçlü muhalefete kavuşacak mıyız? Bu aşamada lider değişimi yerine program konuşulmalı. Gelinen bu süreçte Genel Başkan tartışmalarının zamanı olmadığını düşünüyor, örgütümüzün genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde tüm gücüyle yerel seçimlere hazırlanmasının en doğrusu olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İZMİR’DE HEDEF 597!..tıklayınız

Hiç yorum yok