SON DAKİKA

'DERSİMİZ TİCARET' SAHNELENDİ


30 Haziran ile 8 Temmuz tarihleri arasında Salihli'nin tanıtımı adına yapılan tiyatro etkinlikleri kapsamında Uluslararası 3.Dionysos Sardes Tiyatro Şenlikleri ve Eğitim Kampı’nda Ödemiş Ticaret Odası sponsorluğunda hazırlanan; Psikolog, Pedagog, Oyun Yazarı ve Yönetmen Ümit Görgülü’nün hazırladığı ve Camsız Ekran Tiyatro Ekibinin oynadığı "Dersimiz Ticaret" adlı Tiyatro gösterisi sergilendi.

Ödemiş Ticaret Odası, yayınladığı basın bülteninde, gerçekleştirilen etkinlik ile alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:
"Ödemiş Ticaret Odası olarak öğrencilere ‘dürüst ve ahlaklı ticareti’ öğretmek için hem eğlendirmek hem de amacımıza uygun bir oyun izlettirmek ve böylelikle geleceğin esnaflarının, tüccarlarının, sanat ve zanaatkârlarının doğru değer ve ilkelerle yetişmesine katkımız olmasını istiyoruz.
Tiyatro eğitiminin amacı, çocukların yaratıcı düşünme süreçlerini geliştirmek ve geleceğin bireylerine sanat zevki aşılamak olmalıdır. Bu bağlamda eğitim, hem gençlerin bireysel konuşma, yaratma ve kendini ifade etme yeteneklerini geliştirecek, hem de onlara tiyatro özelinde sanat ve topluma, medyaya eleştirel bakış açısı kazandıracaktır. Özgüven kazanan bireyler, kazandıkları bilgi ve becerilerle kendilerini hem okul hem de diğer ortamlarda daha rahat ifade edebileceklerdir."
Özlem YAMANTÜRK

 ANKETE KATIL


Hiç yorum yok