SON DAKİKA

Efsane Bakan Kabri Başında Anıldı


Türkiye Kooperatifçilik hareketinin öncülerinden ve Efsane bakan olarak anılan Eski Gümrük ve Tekel Bakanlarımızdan Mahmut Türkmenoğlu köyünde kabri başında anıldı.

Köylü Kalkınma modelini 1960’larda lideri olan Mahmut Türkmenoğlu ölümünün 26 yılında Kendi köyü Urla Bademler unutmadı. Mahmut Türkmenoğlu Kooperatifçilik Vakfı tarafından organize edilen Köy Mezarlığındaki kabri başındaki yapılan anma programına Vakıf Başkanı ve Bademler Köyü Tarımsal Kooperatifi Yönetim Kurulu ve Başkanı Mehmet Sever’in yanı sıra Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Türkmenoğlu ailesi, Bayraklı Meclis üyesi Necati Yıldız, CHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Türkbay, CHP Parti Meclisi üyesi Şehrazat Mercan, Urla Belediye Meclis Üyesi Bülent Onat, Tahtacı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yolcu Bilginç, köylüler ve Kooperatif çalışanları yer aldı.Saygı duruşu ile başlayan anma programında Mahmut Türkmenoğlu’nun eşi Filiz Türkmenoğlu’nun eşiyle konuşarak yaptığı duygusal konuşma ardından Başkan Mehmet Sever “Mahmut Ağabeyimizin koyduğu felsefe ve yaptığı mücadele Ülkemizde şimdilerde ne kadar değerli olduğu anlaşılmıştır. Bizlerde onun yolunda gitmeye, eserlerini büyütmek için çabamız sonuna kadar sürecektir” diye konuştu.

Katılımcıların Mahmut Türkmenoğlu ile ilgili onun dostluk, vefakar, mücadele ile ilgili anılarını paylaştığı anma programı kabri başına kendi kurduğu ve Türkiye’de kırsal kalkınma modeli olarak yaşatılan ve geliştirilen Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde yetişen çiçekler konuldu.

Anmaya katılanlar daha sonar Kooperatif ve Geçtiğimiz aylarda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Başkan Aziz Kocaoğlu tarafından hizmete açılan İzmir’in ilk Doğal Yaşam Köyü’ne geçildi.

“Tire halkı cezalandırılacak mı?”TIKLAYINIZHiç yorum yok