SON DAKİKA

Günlerdir kayıp olan Ödemişli Kadın Bulundu


4 gündür kayıp olan Ödemiş’in Bozyaka mahallesinde yaşayan kadın İzmir Balçova’da bulundu.

Bozyaka Mahallesinde yaşayan zihinsel engelli ve aklen malul Fikriye Aygün geçtiğimiz hafta pazartesi günü (2 Temmuz 2018) tarihinde en son görüldüğü, Ödemiş Askerlik şubesi Başkanlığı yanından kaybolmuştu.
Fikriye Aygün’ün kaybolmasının ardından kendisinden haber alamayan eşi Ali Aygün İle Bozyaka Mahalle Muhtarı Halil Körük, Ovakent Jandarma Komutanlığı’na giderek kayıp müracaatta bulundukları öğrenildi.

Zihinsel engelli ve aklen malul olduğu öne sürülen 50 yaşındaki Fikriye Aygün'den ailesinin 2 Temmuz tarihinden bu yana haber alınamıyordu.

Ödemiş’in Kırsal Bozyaka Mahallesi Muhtarı Halil Körük, "Ovakent Jandarma Komutanlığı ekipleri soruşturma başlatarak kaybolan olan, Aygün'ü bulmak için arama tarama çalışması başlattı. “Körük gece bir telefon geldi. İzmir Balçova’da polis merkezinden aradıklarını söylediler. Kayıp olan Fikriye Aygün’ün polis merkezine getirildiğinde “Bozyaka Mahallesi muhtarının akrabasıyım demiş” bunun üzerine gece bana ulaştılar.

Zaten en son görüldüğü yerin yanında tren istasyonu var. Demek ki trene binmiş trenle buralara kadar gelmiş. Üzerinde hiç parada yoktu.

Polisin yapmış olduğu denetimlerde, polis tarafından bulunmuş. Bizde onu almak için İzmir Balçova’ya geldik. Polis işlemlerin ardından bize sağ salim teslim etti.

Balçova’da bulunan Fikriye Aygün’ün Ödemiş’e getirilmesi için yardım isteyen eşi Ali Aygün ve Bozyaka Mahallesi Muhtarı Halil Körük, 4 gündür kaybolan Aygün’ün Ödemiş’e getirilmesi için hasta nakil ambulansı talebinde bulunduk, fakat türlü bahanelerle hayır yanıtı aldıklarını söylediler.


Hiç yorum yok