SON DAKİKA

KARASİNEK MÜCADELESİNE belediye el attı


Denizli Pamukkale Belediyesi, kara sinekle mücadele için diğer canlılara zarar vermeyen “yapışkan ip” yöntemini kullanmaya başladı.

Belediyeden yapılan açıklamada Türkiye’de ilk kez uygulanan “yapışkan ip” uygulamasıyla özellikle besihanelerde karasinekle mücadele sağlandığı belirtildi.Pamukkale Belediyesi ilçe genelinde yaşayan vatandaşların sorunlarını çözme noktasında önemli çalışmalara imza atıyor. Turizmden, hayvancılığa kadar geniş bir yelpazeyi sınırları içinde bulunduran Pamukkale Belediyesi, hayvancılıkla uğraşan vatandaşların bulunduğu bölgelerde en büyük problemlerden biri de kara sinekle mücadele konusunda bir ilke imza attı.

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde bulunan 2 bin 700 besihaneyi tek tek dolaşarak ücretsiz olarak yapışkan ip uygulaması yapmaya başladı. Bugüne kadar birçok besihaneye ulaşarak yapışkan ip uygulaması yapıldı. Ekipler 10 günde bir tüm besihaneleri dolaşarak ipleri yenileniyor. Nisan ile Ekim ayları arasında gerçekleştirilen Pamukkale Belediyesinin uygulaması besicilik yapan vatandaşlardan tam not aldı.


Hiç yorum yok