SON DAKİKA

Kemal Sunal'ın Ödemiş'in eniştesi OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?


Türk sinemasının efsaneleşmiş ismi 'Gülen Adam' Kemal Sunal, ölümünün 18'inci yılında hala tebessüm ve hasretle anılıyor.

Türk sinemasının komedi ustası Kemal Sunal aynı zamanda şehrimiz Ödemiş'in eniştesi olarak hatırlanıyor.

Peki gönlümüzde taht kuran sanatçımız Kemal Sunal nasıl Ödemiş'in eniştesi oluyor?Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal'ın ailesi,  uzun yıllar Ödemişte yaşamış, hatta babası Aslan Genelioğlu Gölcük Belediye başkanlığı yapmıştır.

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesi doğumlu olan Gül Sunal'ın babası Aslan Genelioğlu farklı illerde görev yaptıktan sonra emekliliğinde kalıcı olarak Ödemiş'e yerleşmiş ve uzun yıllar Ödemiş'te yaşamıştır.

Yıllar önce Ödemiş'in duayen televizyoncusu Melih Erakyol'un hazırladığı programa katılan Genelioğlu, Erakyol ile yaptığı sohbette "Kemal Sunal Ödemiş'in eniştesi oluyor" demiştir.Gül Sunal'ın babası Aslan Genelioğlu anılarını anlattığı programda ünlü sanatçı için "Allah herkese böyle bir damat, böyle bir damat nasip etsin" diyerek Kemal Sunal'a sevgisini anlatmıştır.Gül Sunal Ödemiş'te yaşayan ailesi ile birlikte

Kemal Sunal Ödemiş'te yaşayan kayınvalidesi ve kayınpederi ile birlikteKemal Sunal'ın oğlu Ali Sunal'ın sünnet düğününde ünlü sünnetçi Kemal Eser, Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve eşi Semra Özal ile birlikte  Gül Sunal

Evrim Sönmez KAYTARAN

Hiç yorum yok