SON DAKİKA

Kiraz’da ekmeğe 3 Yıldır ZAM YOK!.Peki kaç kuruş?


İzmir en uzak ilçelerinden biri olan Kiraz ilçe Belediyesi’nin hizmete sunduğu ekmek fabrikası halkın yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Üç yıldan bu yana hiçbir zamdan etkilenmeyen belediye halk ekmek fırını ekmeği 75 kuruştan satmaya devam ederken her gün 5 bin ekmek üretilerek vatandaşlarla buluşturuluyor.Belediye fırınından ekmek almak için kuyrukta bekleyen vatandaşlar, “Belediyenin ekmeği 75 kuruşa satmasından çok memnunuz bunun için Belediye Başkanımız Saliha Özçınar’a teşekkür ederiz” dediler.
Belediye Başkanı Saliha Özçınar “Günde 5 bin ekmek çıkardıklarını ve her gün üretilen bu ekmekler fırında çıkartıldıktan sonra ilçe merkezimizdeki halkın daha rahat kısa mesafede ulaşması için satış noktalarımıza erken saatlerde ekmek servisini yaparak vatandaşa hijyenik ve sağlık bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.

Ekmek bizim kutsalımız halkımıza ucuz ekmek sağlamak sosyal belediyeciliğin kanunu 2015 yılından beri 225 Gram ekmek, 75 kuruş ve ben olduğum sürece ekmeğe zam olmayacak, tüm halkımıza afiyet olsun.’’dedi.

Hiç yorum yok