SON DAKİKA

Küçükmenderes Havzasının 'En büyük Diş Hastanesi HER GÜN 1.000 KİŞİYE HİZMET VERECEK


Torbalı'da, geçtiğimiz yıl hizmete açılan 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanesi’nden sonra; 25 ünite kapasiteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin inşaatı son hızıyla devam ediyor.

Torbalı ilçesinde, Küçük Menderes Havzasının en büyük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden biri olacak olan merkezin inşaatında çalışmalar son hızıyla devam ediyor.HER GÜN 1.000 KİŞİYE HİZMET VERECEK

Toplam 25 ünite kapasiteli merkezde inşaat günden güne yükselirken, merkezin özellikle teknolojik altyapısına büyük önem veriliyor. 6 bin 187 metrekare kapalı alana sahip projenin önümüzdeki yıl tamamlanması beklenilirken, her gün 1.000 vatandaşın diş tedavisi görebileceği merkezin 15 milyon liraya mal olacağı kaydedildi.

İnşa edilecek merkezin şubat ayında teslim edilmesinin planlandığını belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "İlçemize son 5 yılda yatırım yağdı ve bu devam ediyor. En büyük hayalimiz olan 250 yataklı devlet hastanemiz gelişen, değişen Torbalı’ya çok yakıştı. SGK binası önemli bir eksikliği giderdi. Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi projesinin birinci etabı tamamlandı. TOKİ konutlarımız bitmek üzere; eğitim de 25 dolayında okul projesi bu dönemde hayata geçti. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, bütün alanlarda kamu yatırımlarında altın çağımızı yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanımız Binali Yıldırım, İzmir milletvekillerimizin çok büyük emekleri çabalarıyla ilçemiz hem kamu, hem de belediye yatırımlarında önemli bir mesafe sağladı. Özellikle İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın bütün bu yatırımların gerçekleşmesinde çok büyük katkısı var. Merkezi hükümetle yerel yönetimin işbirliği bir ilçeyi 5 yılda iki kat büyüttü. Allah kendilerinden razı olsun. Biz de belediye olarak yıl sonuna kadar 200 dolayında projeyi tamamlamış olacağız inşallah" ifadelerini kullandı.


Hiç yorum yok