SON DAKİKA

Müzeyyen Senar'ın Ödemiş ile bağını biliyor muydunuz?


"Cumhuriyetin Divası" olarak da bilinen, Türk Sanat Müziğinin unutulmaz sanatçısı Müzeyyen Senar,100. yaş gününde anılıyor.

Bugün Google ana sayfasını açan kullanıcılar, Müzeyyen Senar'ın 100. yaş gününe özel doodle tasarımı ile karşılaşırken, Atatürkün de severek dinlediği sanatçı Müzeyyen Senar'ın Ödemişli bir bestekarın şarkılarını seslendirdiğini ve Ödemiş'te konserler verdiğini biliyor muydunuz?"Cerrah" lakaplı ve kahvehane işleten Mehmet Bey ile güzel sesli Zehra Hanım'ın kızı olarak, 16 Temmuz 1918'de Bursa'da dünyaya gelen Müzeyyen Senar, çocukluk döneminde kekeme olması, elmayı eliyle ikiye bölmesi,cam bardak yemesi, son evliliğini Arap sefiri ile yapıp Sefire ünvanı alması gibi ilginç özelliklerinin yanı sıra hayatı boyunca yaklaşık 500 plak ve albüm yapan efsanevi Türk Müziği sanatçısıdır.

Müzeyyen Senar Ödemişli Bestekarın eserlerini seslendirdi, Ödemiş'te konserler verdi.

Ödemişli bestekar Kasım İnaltekin bestelerini seslendiren Müzeyyen Senar'ın geçmiş dönemde Ödemiş'te konserler verdiği bestekarın kardeşi Muharrem İnaltekin tarafından ifade edilirken,Müzeeyen Senar'ın diğer unutulmaz Türk Müziği sanatçıları Safiye Ayla,Zeki Müren gibi 1950li ve 1960lı yıllarda dönem dönem Ödemiş'te konserler verdiği biliniyor.İşte Müzeyyen Senarın unutulmaz sesinden Ödemişli bestekarın ölümsüz eserlerinden biriHiç yorum yok