SON DAKİKA

Ödemiş eski hastanesi, SGK Binasına YENİ PROJEÖdemiş Devlet Hastenesi’nin eski binası için yeni proje çalışması tamamlanıyor.


Eski SGK hastanesi olarak bilinen binanın Sağlık Bakanlığı’nın projesi olan Sağlıklı Hayat Merkezi şeklinde hizmete girmesi bekleniyor.Yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı’nın da önemli projelerinden biri olan Sağlıklı Hayat Merkezi’nin Ödemiş Devlet Hastanesi’nin eski binasına yapılması konusunda gerekli çalışmalar tamamlanıyor.

İzmir genelinde üç yerde bulunan ve il bazındaki dördüncü merkez olması beklenen proje kapsamında Toplum Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Verem Savaş ve 2 Nolu Ambulans Merkezi’nin buraya geçmesi ön öngörülüyor.

Sağlık tarama, kanser tarama faaliyetleri, psikiyatri, sağlık eğitimi, müzikli terapi, gebe bilgilendirme gibi bölümlerin yanı sıra Ödemiş’te bugüne kadar faaliyette olmayan sigarayı bırakma bölümü ve sağlıklı beslenme birimi gibi birçok değişik bölümleri ve birimler de olacak. Eski dispanser olarak bilinen bu binanın yıl sonuna kadar Sağlıklı Hayat Merkezi binası olarak hizmete girmesi bekleniyor.


Hiç yorum yok