SON DAKİKA

Rüya Bebek ile alakalı SON GELİŞMELER!Tire'ye bağlı Derebaşı Köyünde sabah saatlerinden bu yana kayıp olan 1.5 yaşındaki  Rüya Çelik ve anneannesi Fatma Yenigün için sürdürülen arama çalışmaları halen devam ediyor.

Evde 17 yaşındaki ablası Gülçin Çelik ile birlikte kalan minik Rüya’nın anneannesi tarafından alınarak evden çıkarıldığı ve saatlerdir ikisinden de haber alınamadığı iddia edilmişti.

Küçük kardeşinin ve anneannesinin kaybolduğunu farkeden 17 yaşındaki abla Gülçin Çelik, aynı anda sosyal medyadan da kardeşinin fotoğrafını paylaşarak yardım istemişti.

Tire'ye bağlı kırsal Derebaşı Mahallesi'nde sabah saatlerinde evden çıkan Fatma Yenigün ile torunu Rüya Çelik'ten uzun süre haber alamayan Derya-Hakan Çelik çifti, yakınlarını ve kırsal alanda arama yaptı.

Çelik çiftinin tüm aramalarına rağmen çocukları Rüya ile anneanne Fatma Yenigün'ü bulamayınca jandarmadan yardım istediler. Jandarma ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri bölgede arama kurtarma çalışması başlattı.

Arama kurtarma çalışmaları için bölgeye takviye olarak komandolar da gönderildi.

ANNEANNE DAHA ÖNCE DE EVDEN KAÇMIŞ

Torunu Rüya'yı yanına alıp ortadan kaybolan anneanneye yönelik yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Damadı Hakan Çelik'in anlatımına göre, anneannenin 25 yıl önce kızını İzmir Fuarı'nda bırakıp kayıplara karıştığı, 2015 yılında otoyol kenarındaki su tahliye kanalında yaşadığı sırada hakkında yapılan haberin televizyonlarda yayınlanması üzerine çocukları tarafından bulunduğu öğrenildi.

Anneannenin, damadı, kızı ve torunlarıyla birlikte yaşadığı öğrenildi. Ailenin geçen yıl kısa süreliğine taşındığı Kars'ta da yine anneannenin 1 günlüğüne kaybolduğu ve 1 gün sonra bulunduğu öğrenildi. Derya-Hakan Çelik çifti, psikolojik sorunları olduğunu belirttikleri Fatma Yenigün'ün torunu ile birlikte kaybolmuş olabileceğinden endişe ettiklerini söylediler.

BABA HAKAN ÇELİK: “YAVRUMUN SAĞ SALİM BULUNMASINI İSTİYORUM”
Kayıp bebek Rüya Çelik’in babası Hakan Çelik: “Buradaki askerlerle ve arama kurtarma ekipleri ile konuştum. Rüzgar çıktığı için koku kaybolmuş. Bana Allah yar ve yardımcın olsun dediler. Daha 2 gün önce 2 tane yavruyu toprağa vermedik mi? Bunu da mı verelim? Ben devletimizden yavrumun sağ salim bulunmasını istiyorum, başka da bir şey istemiyoruz” dedi.

Yetkililere ulaşamadığını ve mağduriyet yaşadıklarını söyleyen endişeli baba, Rüya Bebeğin bir an önce bulunmasını beklediklerini ifade ederek: “Şimdi hava karardı. Benim yavrumu yılan mı sokacak? Domuz mu parçalayacak?” şeklinde konuştu.ABLA GÜLÇİN ÇELİK: “ANNEANNEM RUH HASTASI GİBİ BİR ŞEY”
Rüya Bebeğin ablası Gülçin Çelik : “Kardeşimin kaybolduğunu anlar anlamaz jandarma ve AFAD’a haber verdim. Anneannemin psikolojisi bozuk. Ruh hastası gibi bir şey. Bundan 3 sene önce de bu şekilde kayboldu, polisler buldu. İnşallah bu kez de bulurlar” şeklinde konuştu.

"BU DEFA KARDEŞİMİ DE ALIP GİTMİŞ OLABİLİR"

Abla Gülçin Çelik, "Kahvaltıdan sonra üzerime bir ağırlık çöktü. Bulunduğum yerde uyumuşum. Gözümü açtığımda anneannem ve küçük kardeşim evde yoktu. Dışarı çıktıklarını düşündüm. Ancak, uzun süre dönmemeleri üzerine durumu anneme ve baba bildirdim. Anneannem gezmeyi seven biri. 2-3 yıl kadar önce de böyle başını alıp, gitmişti. Bu defa kardeşimi de alıp, gitmiş olabilir.

Hayatlarından endişe ediyoruz. Annem ve babam sinir krizi geçirdi. Gözleri kapıda, kulaklar çalan telefonlarda gelecek bir haberi bekliyoruz." dedi.

Jandarma ve ekiplerin Rüya ile anneannesi Fatma Yenigün'ü bulmak için başlattığı arama çalışmaları sürüyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Öte yandan bölgede çalışmalarını sürdüren AFAD ekiplerine takviye olarak komando birlikleri de sevk edildi.

Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.


 ANKETE KATIL

Faruk ÇARK

Hiç yorum yok