SON DAKİKA

Kurbanını Kızılay’a bağışlayacaklar için DETAYLI BİLGİTürk Kızılayı Ödemiş Şubesi Başkanı Rıfat Boyacıoğlu, “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganı ile kurban bayramı kampanyası başlattıklarını söyledi.

Türk kızılayı her yıl olduğu gibi bu yılda vekâletname ile kurban kesim kampanyası devam ediyor. “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganı ile yola çıkılan uygulama ile ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil yıl boyu ete kavuşacak. Türk Kızılayı’nın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek.
Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumunun modern kombinalarında vekalet sahiplerinin isimleri okunarak kesilecek. İslami şartların tamamına uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek.İhtiyaç sahiplerine ulaşacak olan paketlerle alakalı olark bilgi veren Türk Kızılayı Ödemiş Şubesi Başkanı Rıfat Boyacıoğlu; “Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gr lık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılayı şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Türk Kızılayı Ödemiş Şubesi de Genel Merkez tarafından gönderilen kavurma konservelerini, kendi bölgesinde tespit ettiği ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Geçtiğimiz Kurban Kampanyasından Şubemize gönderilen 2880 adet konserve kavurma da şubemiz yönetim kurulu üyelerince ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılmıştı.”

“Türk Kızılayı’na yurt dışına gönderilmek üzere kurban vekaleti verebilir, sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerinin de yüzünü güldürebilirsiniz. Yurt dışında Balkanlar’dan Orta Asya’ya, Afrika’dan Ortadoğu’ya ve Güney Asya’ya kadar yaklaşık 40 ülkede kurban kesimi gerçekleştirecek Yurt içi kesimlerden elde edilen etlerin tamamı, önceki yıllarda olduğu gibi konserve yapılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza şubelerimiz aracılığıyla dağıtılacaktır. Yurt dışında ise kesim ve dağıtımlar Kızılay ekiplerince yapılacaktır.”

“Vekâletlerini internet üzerinden vermek isteyen hayırseverlerimiz sayfada görünen “varsa sizi yönlendiren şubemiz” ekranına Ödemiş olarak belirtirlerse, şube performansımıza katkı sağlayacaklardır. Bu da kampanya sonunda şubemize gönderilecek olan kavurma sayısını artıracak, bölgemizde daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmamıza vesile olacaktır.Hayırseverler yurtiçi 1 hisse kurban vekalet bedeli olarak 750.00 TL, yurtdışı kurban vekalet bedeli için 590.00 TL ödeyecekler.”

168 Çağrı Merkezi ve İnternet Sitemizden yapacakları Online Kurban Bağışlarında 4 Taksit İmkânından faydalanabilecekler.”2018 Kurban Vekalet Bedeli
Yurt içi : 750.00 TL Yurt dışı: 590.00 TL

168 Çağrı Merkezinden 7/24 Bağış

Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler;
Bankalardaki Kızılay Bağış Hesaplarını,
Türk Kızılayı Şubelerini,
PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki Hesabını,
168 ücretsiz çağrı merkezini ve
www.kizilay.org.tr internet adresimizi kullanarak vekaletlerini verebileceklerdir.

Türk Kızılayı Ödemiş Şubesi
Adres :Dr. Mustafa Bey cad. No:1 PTT Yanı
Tel :0.232.544 88 51 – 0.542.472 05 22

Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekalet sahipleri, 4 taksit imkanından da yararlanabilecekler.
Hiç yorum yok