SON DAKİKA

Ödemiş Gölcük'te KAMP YAPIYORLARGölcük Yaylası Türkiye çeşitli illerinden gelen 200 kişiden fazla  motor tutkununu ağırladı.

Marsiyass Vıp World Uluslararası Motosiklet Kulübü her yıl geleneksel hale gelen Yaz Kampı Ödemiş Gölcük yaylasına geçtiğimiz Perşembe günü başladı.Marsiyass Vıp World Uluslararası Motosiklet Kulübü Türkiye kurucu başkanı Cengiz Alabaz yaptığı açıklamada Marsiyass ın Türkiye de 2011 yılında kurulduğunu bu yıl geleneksel Marsiyass Yayla Kampının altıncısını düzenlediklerini belirtti.

Alabaz,şunları ifade etti ; " Marsiyass ı uluslar arası bir grup olarak kurduk. Türkiye'de 2011 yılında kurulan kulübümüz bu yıl sekizinci yılını dolduruyor.Bu, yıl yaz kampımızın altıncısını düzenliyoruz.Marsiyass ın İngiltere,Fransa,Almanya olmak üzere değişik ülkelerde örgütlenmesi var.İngiltere'den arkadaşlarımızda akşam üzeri aramıza katılacaklar.Grubumuz yaklaşık 200 kişi civarındadır.Bu sayı gölcük kampımıza katılımlar birlikte 1000 kişiyi bulacağını düşünüyoruz.Gölcüğe özel bir önem verdik. 7 yıldır burada kamp yapıyoruz.Ama sistemli bir şekilde altıncı kampımızı kurumsal olarak yaptık.Bu kampta emeği geçen Özcan Karışan,Ödemiş Belediye Başkanımız Mahmut Badem,Ödemiş Emniyet Müdürümüz Fatih Kiremitçi ye katkılarından dolayı Marsiyass ailesi adına çok teşekkür ederim. Marsiyass bir aile grubudur."dedi.


Marsiyass Vıp World Uluslararası Motosiklet Kulübü kamp organizasyonu üstlenen Marsiyass Aydın Bölge Başkanı Özcan Karışan ; Her yıl burada kamp düzenledik.Bu kamp her yıl daha da katlanarak çoğaldı.Bu yıl altıncısını düzenliyoruz.Bu kampa katkı sunan Ödemiş Belediye Başkanımız Mahmut Badem,Ödemiş Emniyet Müdürümüz Fatih Kiremitçi ye çok teşekkür ediyoruz.Ben bu kadar ilgiyi beklemiyordum ilgisi için çok teşekkür ederim.Kampımız 4 günlük bir kamp Perşembe günü başladı. Pazar günü öğle saatinde son bulacak.Etkinliklerimizde kamp ateşi yaktık konser olacak çocuklar için çeşitli yarışmalar düzenledik"dedi.

Marsiyass Vıp World Uluslararası Motosiklet Kulübü Türkiye kurucu başkanı Cengiz Alabaz motor kullanıcılarına da uyarılarda bulundu Alabaz motor sürücülerinin vücutlarının kaportaları olduğuna dikkat çekerek eğitim alamdan motor kullanılmaması konusunda motor tutkunlarını uyardı.Alabaz ; "Biz kendi içimizde motorcuların eğitilmesi gerektiğin ve eğitsek de dışarıdaki vatandaşlarında motorculara karşı bakış açılarının eğitilmesi gerektiğini düşünüyoruz.Çünkü bizim bindiğimiz motorlar büyük ccli motorlardır.Bu motorları kullanmak kolay bir iş değildir.Gençler kesinlikle eğitim almalılar.Çünkü bu motorlar birer mühendislik harikasıdır. Türkiye şartlarında şuanda 400 kilometre yapan motor var bu ancak kapalı bir alanda çekilebilir.Eğitim alınarak sokağa yola çıkılması gerekmektedir.Bir can kolay yetişmiyor.Motor dururken binmek kolaydır ama hareket halinde kullanmak zordur.Biz sorumluyuz.Ama aynı özeni sürücülerden de bekliyoruz "dedi.


Hiç yorum yok