SON DAKİKA

Ödemiş'in Hakim ve Savcıları Değişti KİM, NEREYE ATANDI?Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2018 Yılı Ana Kararnameleriyle Ödemiş’de tayini çıkan hakim ve savcılar için veda yemeği düzenlendi.

Düzenlenen yemeğe; Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Garnizon Komutanı Atğm. Umur Kılıç, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ve eşi  Nevin Badem Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, eşi Hakim Tuna Tekin, Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mert Gümüşay ve eşi Sedef Gümüşay tahini çıkan hakimler adliye çalışanları katıldılar.

ADALET KOMİSYONU BAŞKANI: "ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYDUM"
Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mert Gümüşay veda yemeğinde yaptığı konuşmada;  “2018 yılı adli yargı yaz kararnamesiyle adliyemizden ayrılacak olan Cumhuriyet Başsavcımız Celal Tekin, Savcı ve hâkim arkadaşlarımız için bir veda yemeği düzenledik. İki yıl gibi süreçte arkadaşlarımızla birlikte adalet dağıtmak gibi zor bir görevi üstlendik. Bu süreçte yargıda birlik ruhuyla dayanışma içerisinde Ödemiş halkına kaliteli bir hukuk sistemi sunduğumuz kanaatindeyim. Bu süreçte tahinleri çıkan arkadaşlarımızla birlikte hukukun üstünlüğü adına elimizden gelenin en iyisini yaptık. Zor süreçler yaşadık. Adliyemizin birlik ve beraberliğin mimarı olan başsavcımıza teşekkürü bir borç bilirim. Ben Başsavcımız ve tahinleri çıkan savcı ve hâkimlerimizle çalışmaktan onur duydum. Hepsinin başarıları daim olsun” dedi.KAYMAKAM ATEŞOĞLU'DAN TEŞEKKÜR

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu ’da veda konuşmasında  şunları ifade etti ; “Adalet Komisyonu Başkanımız Cumhuriyet başsavcımız ve savcı ve hâkimlerimizle birlikte bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık. Özelikle Temmuz ayı içerisinde devletimizi sıkıntıya sokan o adi süreci ilçemizde bitirmek üzere birlikte hareket ettik. Çok güzel çalışmalara imza atıldı. Bu süreçte adliyemiz yara almadan büyük bir titizlikle çalışmaları yerine getirdi. Bu güzel gecenin organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ederim. Hâkim ve savcılarımıza yeni görev yerlerinde başarılar dilerim”

CUMHURİYET BAŞSAVCISI CELAL TEKİN'DEN VEDA KONUŞMASI
Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin yaptığı veda konuşmasında şunları söyledi ; “Ödemiş’e geleli 4 yıl oldu. Bu 4 yıl içerisinde çok sıkıntılı günlerimiz oldu. O çok sıkıntılı sorunlu olan günlerde başta kaymakamımız belediye başkanımız hepinizden ayrı ayrı çok ciddi destek gördük. Adalet hizmetlerinin yürütülmesi kapsamında hepinize ayrı ayrı görevler düştü bu konuda çok ciddi gayret sarf ettiniz hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Vedalar hüzünleri barındırır. Hâkim ve savcılar için en önemli olan şeylerden bir tanesi adil olmaktır bu doğaldır. Ama adilde görünmek gerekir. Adil davranmamız konusunda başta devlet büyüklerimiz ve arkadaşlarımız herkes bize inandı. Bu konuda olumlu bir hava oluşmasında bizlere yardımcı oldu. Bizimle birlikte atamaları olan arkadaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılarını dilerim” dedi.MAHMUT BADEM HAKİM VE SAVCILARA TEŞEKKÜR ETTİ
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, ataması çıkan savcı ve hâkimlere iki yıllık süreçte çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, yeni görev yerlerinde başarılar diledi.

Konuşmaların ardından, atamaları yapılan  Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, Hakim Tuna Tekin, Cumhuriyet savcısı Tuğba Akalın, Serdar Güntaş, Burak Deveci, Hakim Gökhan Özgan, Halit Aslan, Vildan Aydın’a plaket takdimi yapıldı.

Program gece geç saatlere kadar Bandrol müzik grubunun seslendirdiği eserlerle devam etti.

KİM, NEREYE ATANDI?
Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin ve eşi hakim Tuna Tekin İzmir Adliyesine, Ödemiş Cumhuriyet Savcısı Tuğba Akalın Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına, Ödemiş Cumhuriyet Savcısı Serdar Güntaş Ankara Cumhuriyet Savcılığına Hakim Gökhan Özgan Gaziantep Hakimliğine, Hakim Halit Aslan Van Hakimliğine, Cumhuriyet savcısı Burak Deveci Konya Sarayönü Cumhuriyet Başsavcılığı, hakim Vildan Aydın Ağrı Patnos atandı.

Özlem Yamantürk

Hiç yorum yok