SON DAKİKA

Torunu ile kaybolan yaşlı kadın YİNE KAYIP


İzmir’in Tire ilçesinde 4 Temmuzda torunuyla ortadan kaybolduktan sonra Jandarma tarafından dağlık alanda bulunan 55 yaşındaki Fatma Yenigün'ün 20 gündür kayıp olduğu bildirildi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Derebaşı Köyü'nde kızı ile yaşayan Yenigün 12 Eylül’de evden ayrıldıktan sonra bir daha dönmedi.
Yenigün'ün ailesinin haber vermesi üzerine Tire İlçesi Jandarma komutanlığı çalışma başlattı.Tire’ye bağlı kırsal Derebaşı Mahallesi’nde kızının evinde yaşayan Fatma Yenigün, 2 ya önce 3 Temmuz 2018 tarihinde saat 05.00 sıralarında torunu Rüya Çelik’i yanına alıp kimseye bir şey söylemeden evden ayrılıp kayıplara karışmıştı.

Bu sırada evde bulunan ablası 17 yaşındaki Gülçin Çelik, uyandığında kardeşi Rüya ile anneannesinin evde olmadığını fark edip tarlada çalışan annesi ve babasına haber verdi.

Annesi Derya Manas (35) ile babası Hakan Çelik (37) ve yakınları, kendi çabalarıyla çevrede arama yaptı; ancak hiç sonuç alamamışlardı.
Baba Hakan ve eşi Derya Çelik tire ilçe jandarma müracaat ederek sağ salim bulunması için kayıp başvurusundan bulunulmuştu.Köye gelen jandarma ve AFAD ekipleri, bölgede arama çalışması başlattı. Ekipler, arama- kurtarma köpekleriyle derebaşı köyünde gidebilecekleri her yer aranmıştı. Akabinde, Takviye olarak gönderilen komando birliğinin de destek verdiği çalışmalardan sonuç alınamadı.

EVLERİNİN 4 KİLOMETRE UZAGINDA

Derebaşı Mahallesinde yoğun ve aralıksız sürdürülen çalışmalar, 30 saat sonra sonuç alınarak, saat 11.00 sıralarında ekipler, eve yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki bir dere yatağında ağlama sesi duydu. Sesin geldiği yöne doğru giden ekipler, yaklaşık 30 saattir kendilerinden haber alınamayan anneanne Fatma Yenigün ile torunu Rüya’yı, dere yatağının yamacındaki bir ağacın altında bulmuşlardı.

Haber:Faruk ÇARK
Hiç yorum yok