SON DAKİKA

Ödemişli askerimizin cenazesi bugün defnedilecek


Ödemişli şehidimiz bugün köyünde toprağa veriliyor.


Afyonkarahisar'da askerlik görevini yaptığı Orduevi'ndeki nöbet kulübesinde ölü bulunan Ödemişli er Mustafa Çınar'ın (20) cenazesi Afyon'da yapılan askeri törenin ardından memleketi Ödemiş'e uğurlandı.Afyonkarahisar merkezindeki Orduevi'nde vatani görevini yapan er Mustafa Çınar'ın nizamiye girişinde nöbet tuttuğu kulübeden dün saat 18.30 sıralarında silah sesi duyuldu. Nizamiyedeki diğer askerler ses üzerine girdikleri kulübede Mustafa Ç.'yi başından vurulmuş halde hareketsiz yatarken buldu. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ambulansla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne götürdüğü Mustafa Çınar burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Polis,Çınar'ın intihar ettiği ihtimali üzerinde dururken, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Mustafa Ç.'nin cenazesinin memleketi Ödemiş'e uğurlanması dolayısıyla bu sabah Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde askeri tören yapıldı. Törene Afyonkarahisar Merkez Komutanı Topçu Kıdemli Albay Fatih Sağdıç, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve askeri erkan katıldı.

Mustafa Çınar'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, yapılan duanın ardından askerlerin omuzlarında Afyonkarahisar Belediyesi cenaze aracına konularak, yola çıktı.Acı haber M.Ç.'nin İzmir'in ödemiş ilçesine bağlı Günlüce köyünde oturan ve boşandıkları belirtilen anne Ganime Ç. ile baba Yaşar Ç.'ye gece geç saatlerde ulaştırıldı. 17 yaşında bir kız kardeşi bulunan M.Ç.'nin ölümü aileyi yasa boğdu.Yakınları M.Ç.'nin 10 gün önce köye gelerek anne ve babasını ayrı ayrı ziyaret ettiğini ve ardından uzmanlık sınavı için Ankara'ya gittikten sonra birliğine teslim olduğunu belirttiler. Askere gitmeden önce berber olarak çalıştığı öğrenilen M.Ç.'nin yakınları, gencin herhangi bir sorunu olmadığını söylediler. M.Ç.'nin cenazesinin yarın (Salı) Ödemiş Günlüce Mahallesi Kartal Sokak'ta annesinin evine helallik için getirildikten sonra öğle namazına müteakip köy kabristanlığına defnedileceği bildirildi.

Hiç yorum yok