SON DAKİKA

Babil'in Asma Bahçeleri


Dünya’da bilinen 7 antik harika yapıdan en çevrecisi olsa gerek, Babil’in Asma Bahçeleri... Antik çağların en görkemli mimari eserlerinden, bir deha ürünü olan, yemyeşil asma yapraklarıyla, türlü yemiş ve meyve ağaçlarıyla donatılmış olan, arşa değsin diye inşa edilmiş, Babil’in eşsiz asma bahçeleri…

3 aydan daha kısa bir süre sonra Ödemiş, yeni bir 5 yıllık dönemde nasıl yönetileceğine karar vermiş olacak. Ve ben de bireysel anlamda konuşmam gerekirse, yazılarımda siyasete yer vermeyeceğim. Yaşama dair yazmak çok daha anlamlı. Çünkü biz yaşamın var ettiği insanların icadıdır zaten siyaset. O yüzden de insanoğlu siyaseti, yaşam ise hepsini kapsar.

Yani biz yaşama dair yazalım kısaca…

Ödemiş’in ve insanlarımızın gerçekten mevcut imkanların el verdiği son nokta kadar güzel şeylere layık olduğunu düşünen bir insan evladı olarak; kentimize yaşam kalitesi, çevre bilinci, kent planlaması, eğitim, kültür, istihdam, kadınların ekonomiye katkısı noktasında güzel eserler ve yaşam biçimi katabilecek; bunun yanında, Ödemiş ve Türkiye Cumhuriyeti geleneklerine saygılı, Atatürk’ü seven, vatanını seven, milletini seven, devletine milletine saygılı, halkla iç içe olmaktan gocunmayan, adalet duygusu olan, insana ve emeğe değer veren, ahlaklı bir duruşa sahip bir belediye başkanımız olmasını temenni ediyorum.

Bu şehre Babil’in Asma Bahçelerinin ne olduğunu bilen ve altında yatan felsefeyi anlayabilecek bir belediye başkanının yakışacağı fikrini benimsiyorum.

Herkes Ödemiş’in ve insanlarımızın daha iyi olması için elini taşın altına koymak istiyor. Yani herkes aynı şeyi istiyor.  Tüm adaylarımıza ve aday adaylarımıza seçim sürecinde başarılar diliyor, Ödemiş’e layık ve iyi olan kazansın diyorum.

Muhtemelen bir sonraki yazım yine Kıbrıs’la alakalı olur. Sizlere Altın Kumsal’ı (Dip Karpaz) anlatmayı planlıyordum fakat daha fazla detay verebilmek adına uzun bir yazı olması gerektiğinden, bu hafta yetiştirmemin imkanı olmadı. Bir sonraki yazımda buluşmak dileğiyle, saygılar efendim.Hiç yorum yok