SON DAKİKA

Münir Bezmez “Bu Büyükşehir’in görevi, bu Ödemiş’in görevi’ cümlesini kaldıracağım”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından ilçe belediye başkan adaylarını açıklanması sonucu , Ak Parti Ödemiş Belediye Başkan adayı olarak, mimar ve eski DYP Belediye Başkanlarından Münir Bezmez , Ödemiş Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi.Efendiliği ve insanlara cana yakınlığıyla tanınan,1961 doğumlu 2 çocuk babası Bezmez, 1994- 1999 yılları arasında Ödemiş Belediye Başkanı olmuştu.Münir Bezmez, başkan seçildiği takdirde Ödemiş’e yapacağı hizmetler konusunda ilk kez açıklamalarda bulundu.

Münir Bezmez “Günün şartlarına göre tüm belediye başkanı arkadaşlarım Ödemiş’e güzel hizmetler vermişlerdir. Ben,Ödemiş halkı adına bugüne kadar görev yapmış belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ödemiş her geçen gün büyüyor. Ödemiş’in hinterlandı Büyükşehir Yasası ile birlikte çok genişledi. Daha önce Ödemiş merkezinde 16 mahalleye hizmet veriyorduk. 2014 seçimlerinden sonra Ödemiş  99 mahallede hizmet vermeye başladı. 9 eski büyük beldemiz vardı yani işimiz büyüdü, buralarda en iyi hizmeti vermeye çalışacağız.Gelişen Ödemiş’in elbette sorunları olabilir."

Ödemiş’e Dondurulmuş Sebze ve Meyve Entegre Tesisi"Büyük sorunlar arasında tarım, hayvancılık ve süt üreticilerimizle ilgili sıkıntılarımız var. Bunların çözümünde belediye olarak önderlik yapıp üreticilerimizi birleştirerek güçlü bir yapıya kavuşturmamız lazım. Kooperatifçilik bunlardan biridir. Vatandaşın ürettiği ürünleri çok iyi değerlendirmemiz lazım. En büyük hayallerimden biri Ödemiş’e dondurulmuş sebze ve meyve üzerine büyük bir entegre tesisin kurulması. Bunun için her türlü mücadeleyi vereceğim”

“Ödemiş’i sadece tarıma ve hayvancılığa bağlı olmaktan kurtaracağız. İlçemizde Ege Üniversitesi’nin birimlerini güçlendireceğiz. Ege Üniversitesi’nin birimlerini çoğaltıp öğrenci akışını sağlamalıyız. Bu şekilde Ödemiş esnafına destek olmak zorundayız. Şu anda Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ’ın gayretleri ile Ödemiş’e Birgivi İslami İlimler Fakültesi kuruluyor. Bunu genişletmemiz lazım. Sadece bununla kalmamamız lazım. Sayıyı artırmamız lazım. Bu Fakültelerde eğitim gören öğrencilerimizin yurt sorunları mutlaka çözülecektir. İlçemize bir Eğitim Fakültesi’ni getirmek için mücadele vereceğim.Bunun için tahsis edilecek arazimiz hazır.”

“Ödemiş’in kalkınmasında turizmin de anahtar olabileceğini söyleyen Bezmez, “İlçemize ekonomik katkı için Birgi, Bozdağ, Gölcük, Ovakent ve Konaklı’da turizmi geliştirmemiz gerekiyor. Örneğin Birgi’de doğa sporları festivali ile ilgili benim de belli altyapı girişimlerim var. Bozdağ’daki Kayak Merkezimizin atıl durumdan kurtarılması için Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız da hazırlıklarını yapıyorlar. Mutlaka Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir’e yakışır bir faal merkez haline getirilecek. Gölcük’te Prenses Otelimiz var. Burası Atatürk Köşkü olarak yapıldı, ancak , Atatürk buraya gelemedi ve İsmet İnönü gelip 2 gün burada kaldı. Burası İzmir Valiliğimizin mülkiyetinde. Şu anda atıl vaziyette duruyor. Gerekli restorasyonu yapıp hizmete açacağız. “

Ödemiş ekonomisine katkı için yapılacakları sıralayan Bezmez, “Organize Sanayi Bölgesine daha çok destek verip harekete geçmesini sağlayacağız. Tarım ve hayvancılıkta üreticimizi kooperatifleştirmek, üniversite öğrencisi sayımızı artırmak ve turizme ağırlık vermek en büyük görevimiz olacak. “

Belediyeyi kazandığımızda, ‘Bu Büyükşehir’in görevi, bu Ödemiş’in görevi’ cümlesini benden duymayacaksınız. Ben bunu kabul etmiyorum. Ödemiş’in 99 mahallesinde ‘Büyükşehir yapar, ben yapmam’ bu olmayacak. Ödemişte bir sorunu tespit ettiğimde, Büyükşehir ile irtibatı kuracağım, Büyükşehir ile birlikte o soruna anında çözüm bulacağım.

En büyük sorun otopark. Otopark, Büyükşehir’in görevi ama neden ilçe belediyesi yapmasın. Otopark sorununu mutlaka çözeceğiz. Trafik sıkıntısını bitireceğiz. Sadece Büyükşehir’den beklemek doğru olmaz. Büyükşehir ile el ele verilerek de yapılabilir, merkezi Hükümet’ten destek alınarak da yapılabilir. Bu şehir bizim. Büyükşehir ben yapamıyorum derse, ben yetişir yaparım” dedi.

“Ödemiş’teki sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde, görüş alışverişi yaparak hareket edeceğiz. Ben yaptım, oldu olmayacak” dedi.
Ödemiş’te öğrencilerin üniversitelere hazırlanması konusunda Ödemiş Belediyesi olarak kurslaraçacağız. Ödemişli öğrencilere sahip çıkılacak” dedi.Ödemirspor’un halkın takımı kimliğine kavuşturmak istediklerini söyleyen Bezmez, “Ödemirspor’u belediyeye bağımlı olmaktan kurtaracağız. Ödemiş spor için halkın desteği mutlaka alınacak. Belediyenin de içinde desteğini sürdüreceği, halkın desteğinin de sağlanacağı bir kulüp yapısına kavuşturacağız. Başka çaremiz yok” dedi.

Haber-Foto : Yüksel BALCI

Hiç yorum yok