SON DAKİKA

Beyaz Güvercin Ödemiş'te UÇMAYA HAZIRLANIYOR!


Geçtiğimiz gün Ödemiş DSP (Demokratik Sol Parti) Belediye Başkan Adayı Özgür Köksal'ın adaylıktan çekilmesinin ardından Ödemiş'e çıkartma yapan DSP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Karakülçe ve DSP İzmir İl Başkanı Ramazan Solmaz, Ödemiş İlçe Seçim Kurulu çıkışında basın mensuplarına verdikleri demeçte "Ödemiş'in sevdiği saydığı, Ödemiş'e yıllarını vermiş bir arkadaşımız bayrağı devralacaktır" ifadelerini kullandı.

CHP içindeki ayrılıklar ve anlaşmazlıklar sonrasında birçok transfer yaparak 2019 yerel seçimlerine damga vurmaya hazırlanan DSP, Küçükmenderes Havzasında özellikle Tire'de mevcut belediye başkanı Tayfur Çiçek'i saflarına katarak ses getirmişti. Ödemiş'te mevcut adat Özgür Köksal'ın son dakikada 180 derece dönerek verdiği istifasının ardından CHP'yi destekleyeceğini açıklamasının takiben DSP yönetimi, Ödemiş için daha kuvvetli ve tabanda karşılığı olan bir aday gösterileceğinin sinyallerini verdi.DSP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Karakülçe verdiği demeçte şu ifadelere yer verdi:


"Ödemiş'te istemediğimiz bir tablo şekillendi. Bu, adayımızın kendi kişisel tercihidir, saygıyla karşılıyoruz. Ama Demokratik Sol Parti olarak süreç bizler için henüz tamamlanmamıştır. Bu süreçteki yasal haklarımız çerçevesinde, Ödemiş'in sevdiği saydığı, Ödemiş'in içinde yıllarını ve emeğini vermiş bir değerli arkadaşımız burada bayrağı devralacaktır. Şu an görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde siz değerli basın mensuplarını ve kamuoyunu tekrar bilgilendireceğiz."Ali Tutku KAYTARAN


Hiç yorum yok