SON DAKİKA

Ödemiş CHP’de BÜYÜK ÇÖKÜŞ! ERİŞ O BAŞKANI İSTİFAYA ZORLADI İDDİASI!


Ödemiş CHP Gençlik Kolları Başkanı istifa mektubunda kendisini Mehmet Eriş ve Hamdi Halis’in zorladığını ileri sürdü.

CHP Ödemiş İlçe Teşkilatında belediye başkan adayı Cumhur Şener’in görevden alınarak yerine Mehmet Eriş’in getirilmesi ile başlayan ve Mehmet Eriş’in belediye meclis aday listesinin açıklanmasının ardından; gençlik kolları, kadın kolları ve takiben İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi de dahil olmak üzere CHP Ödemiş İlçe Yönetim Kurulunun istifası ile yaşanan depremin 10 gün sonrasında örgüt yeni yönetimine kavuşmuştu.

İÇERİDEKİ KAOS GİTGİDE BÜYÜYEREK KAMUOYUNA YANSIDI

İlçe Yönetiminin belirlenmesinden sonra, sıranın kadın ve gençlik kolları atamalarına gelmesiyle birlikte 3 gün önce 8 Mart 2019 Cuma günü CHP Ödemiş İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan İlhan Süllü, bugün yani 11 Mart Pazartesi günü ilçe yönetimine verdiği dilekçesinde Ödemiş CHP içinde yaşanan kaosu kamuoyunun önüne sermiş oldu.

Öte yandan yerel seçimlere 20 gün kala yaşananların ardından CHP tabanında, mevcut aday Mehmet Eriş’in yoğun istek ve kaprisleri ile örgüt içerisinde görev alan CHP üyeleri üzerinde mobbing uyguladığı konuşuluyor.

CHP Ödemiş Gençlik Kolları Başkanı istifa mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığına,

08.03.2019 tarihinde İzmir İl Gençlik Kolları ve Yönetimi tarafından şahsıma ve partimize Ödemiş İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tebliğ edilmiştir. 


Atandığım andan itibaren İlçe Yönetim Kurulu ve CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı tarafından istifa edilmeye maruz bırakıldım. Partimizin bu durumdan dolayı zarar görmemesi adına 11.03.2019 tarihi itibarı ile ilçe başkanından ve belediye başkan adayımızdan tarafıma onure edilmeyen Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Kazanan partimiz olması dileklerimle”


Ali Tutku KAYTARAN

https://www.cephegazetesi.com.tr/2019/03/skandal-mitingde-neden-hic-ataturk.html

https://www.cephegazetesi.com.tr/2019/03/flas-bekir-keskin-sessizligini-bozdu.html


https://www.cephegazetesi.com.tr/2019/03/odemis-chp-secime-29-gun-kala-yeni.html

https://www.cephegazetesi.com.tr/2019/01/cumhur-senere-destek-yagiyor-chpde.html

https://www.cephegazetesi.com.tr/2019/02/odemis-chpde-liste-kiyameti-tum-yonetim.html
Hiç yorum yok