SON DAKİKA

Ak Parti İzmir İl Başkanı kim olacak?İlçeler ne olacak?


AK Parti İzmir İl Başkanının istifasının ardından kulisler hareketlendi.

Ak Parti İzmir İl Başkanlığında yaşanan değişikliklerin ardından çeşitli isimler anılmaya başladı. İl Başkanı olarak düşünülen isimlerin başında Kerem Ali Sürekli’nin geldiği ve İzmir’i çok iyi tanımasından dolayı göreve getirileceği söyleniyor.

26. Dönem İzmir Millet Vekili olan ve AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olarak parti de görevlerine devam eden Kerem Ali Sürekli’nin il başkanlığı için ön plana çıkan isim olarak kaydedildi.Aydın Şengül'ün istifa etmesinin ardından parti kulisleri de hareketlendi. AK Parti kulislerinde, AK Parti'nin Seferihisar Belediye Başkan Adayı Hamit Nişancı, Tanfer Kemerli, İlknur Denizli ve milletvekili adayı olan Maksut Karaosman'ın da görüşülen isimler arasında olduğu öğrenildi.

İzmir'in 30 ilçesinden sadece 5 ilçe belediyesinin Cumhur İttifakı tarafından kazanılmasıyla sonuçlanan yerel seçimlerin ardından, il başkanlığındaki değişikliğin ilçelere de yansıyacağı belirtildi. Özellikle seçim döneminde ve sonrasında farklı birimler tarafından hazırlanan raporların Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’na sunulmasının ardından bir çok ilçe yönetiminde deprem niteliğinde değişiklikler olacağı, bazı il ve ilçe yöneticilerinin Ak Parti ile olan tüm ilişiklerinin kesileceği yönünde görüşlerin kulislerde geçtiği belirtildi.
Hiç yorum yok