SON DAKİKA

Gözyaşları ile Ödemiş’te toprağa verildi.


Şehit olan polis memuru, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Yozgat’ın Yerköy ilçesi Sekilli mevkisi yakınlarında direksiyon hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu aracın devrilmesi ile şehit olan 29 yaşındaki polis memuru Fatih Şevket Ersin için, eşinin yaşadığı Ödemiş’te tören düzenlendi.

Şehit polisin cenazesi önce Zafer Mahallesi’ndeki evinin önüne getirilerek helallik istendi.Şehidin evinin önünde gözyaşları adeta sel oldu.Şehit polis memuru Fatih Şevket Ersin için daha sonra Şeker Camisi’nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve beraberindekiler, şehidin babası Mehmet Nuri Ersin ve kayınbabası eski Ovacık Mahalle Muhtarı Türker Konuş’a başsağlığı dileklerini sundu. Şehit eşi Vesile Konuş Ersin’in jandarma astsubay olan kardeşi Veysel Konuş da tören üniformasıyla cenaze törenine katıldı.


Kılınan cenaze namazının ardından şehit polis memurunun cenazesi, meslektaşlarının omuzlarında cenaze aracına alındı ve daha sonra Zungurlu Mezarlığı’nda bulunan şehitlikte dualar eşliğinde toprağa verildi.

Cenaze törenine; İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Dr. Mert Gümüşay, siyasi partilerin ilçe başkanları, belediye meclisi üyeleri, askeri erkan, şehidin meslektaşları ve Ödemişliler katıldı.
sasasaas


Hiç yorum yok