SON DAKİKA

Ödemiş'te cinnetin detayları


Ödemiş'te birlikte yaşadığı kadını ve 2 yaşındaki oğlunu öldüren ve kendisini vuran Okan K.'nin sosyal medya paylaşımları cinayetlerin habercisi gibi.

Seyrekli Mahallesi'ndeki evde dün akşam birlikte yaşadığı Okan K. (29) tarafından pompalı tüfekle öldürülen Gizem T. (24) ile 2 yaşındaki oğlu Kaan K'ya İzmir Adli Tıp Kurumunda otopsi yapıldı.

Gizem T. ve oğlunun cenazeleri, öldürülen kadının annesi Nihan Demirkıran, ablası Gamze T. ve diğer akrabaları tarafından alındı.Nihan Demirkıran, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının kendisini öldüren Okan K. ile 4 yıldır birlikte yaşadığını belirterek, şöyle konuştu:

İşkence gördüğü için savcılıkta şikayetleri vardı.

"Çocuğumu 4 yıldır 'sana nikah yapacağım' diye oyalıyordu. Kızımın kendisini Okan Karakaş'ın dövdüğüne dair, işkence gördüğüne dair savcılıkta şikayetleri var. Yavrusunu elinden alıyorlardı. O çocuğunun peşinden gidiyordu. En son bak çocuğuna da kıymış. Kızım bana kaçıp geliyordu. Tam kendisine geliyordu, kafasını toparlıyordu, 'çocuğu öldüreceğim, çocuğu sana vermeyeceğim, yurda vereceğim' diye tehdit edince kızım korkup tekrar yavrusu için onun yanına gidiyordu.

Kızımı çiftliklerde çalıştırdılar, emeğini elinden aldılar, yavruma sahip çıkmadılar. En son da canını aldılar. Kadın cinayetlerine son verilsin artık, bunları assınlar. Kaç tane daha annenin canı yanacak, daha kaç anne ağlayacak. Benim canım yandı, başka anaların yanmasın." dedi

2 yaşındaki oğlu ile birlikte yaşadığı kadını vurduktan sonra aynı silahla intihar girişiminde bulunan Okan K'nın ise hastanedeki tedavisinin sürdüğü, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Hiç yorum yok