SON DAKİKA

Kiraz Veteriner Fakültesi Kontenjanı Belli oldu


Geçen yıl yoğun çalışmalarla Kirazda kurulan İzmir'in ilk, Türkiye'nin 22. veteriner fakültesi olan Dokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültesinin öğrenci kontenjanı belli oldu.

2019/2020 Eğitim Öğretim dönemine 60 genel kontenjan, 2 okul birincisi kontenjanı ile başlayacak olan Kiraz Veteriner Fakültesi üniversiteleri gençleri bekliyor.

Kendisi de eğitimci olan Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar'ın yoğun çalışma ve çabaları ile 4 Şubat 2019 da Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar tarafından açılışı yapılan fakültenin kısa zamanda büyük yol katedeceği düşünülüyor.


Kiraz Belediye Başkanlığı için yapılan yeni ve modern binayı; Kiraz'a gelecek olan gençlerin en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için Veteriner Fakültesine devreden Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar  "Fakültemizin İzmir'e, Ege Bölgesi'ne, Türkiye'ye, dünyaya örnek olacak bir seviyeye geleceğine de inanıyoruz." dedi

ÖSYM'nin yayınladığı sınav takviminde yer alan bilgiye göre, 2019 üniversite sınav sonuçları 18 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

Sonuçlar, ÖSYM'nin internet adresi üzerinden açıklanacak. Öğrenciler T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçlarını görüntüleyebilecekler.


Hiç yorum yok