SON DAKİKA

Ahrandı'da çıkan YANGIN KORKUTTU


Ödemiş Ahrandı Tepesi eteklerinde akşamüstü çıkan yangın korkuttu. Aniden yükselen dumanlar vatandaşlarda tedirginlik yaratırken, itfaiye ekipleri yangına hemen müdahale etti.

12.07.2019 Cuma saat:18:30 sularında dumanların yükselmesi ile çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilen yangın, rüzgarlı havaya karşı hemen müdahale edilerek söndürüldü. Çıkış nedeni ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmazken; özellikle sigara izmaritlerine ve cam kırıklarına dikkat edilmesi adına yetkililerden uyarı geldi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş sosyal medya hesabından yangın ile ilgili paylaşım yaparak Ödemişlileri daha dikkatli ve tedbirli olmaya davet etti.

Belediye Başkanı açıklamasında “Evimiz Ödemiş'teki tüm canlıları korumak hepimizin görevi...
Akşamüstü saatlerinde Ahrandı yakınlarında çıkan yangın, Orman İşletme ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerimizin cansiperane çalışması ile yoğun rüzgara rağmen daha da büyümeden kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları sürüyor. Yine de yeşil dokumuz zarar gördü. Tüm hemşehrilerimizi yazın bu en sıcak en günlerinde ormanlık alanlarda daha dikkatli ve tedbirli olmaya davet ediyorum. Küçük bir kıvılcım büyük bir felakete yol açabilir... ” dedi.

Hiç yorum yok