SON DAKİKA

Neptün Soyer Kimdir? Ne iş yapar?Neptün Soyer Kimdir? Neptün Soyer ne iş yapar? Neptün Soyer kaç yaşında? Neptün Soyer Nereli? Neptün Soyer mesleği, Neptün Soyer biyografisi

Son günlerde basında yer alan Neptün Soyer'in Büyükşehir Belediyesi'nde personel olarak görev yaptığı iddiası; İzmir Büyükşehir Belediyesinin kamuoyu açıklaması yalanlandı.

Yapılan açıklamada; "Geçtiğimiz günlerde bazı yayın organları tarafından bir ekran görüntüsüne dayanarak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'in belediye bünyesinde personel olarak görev yaptığı iddiası gündeme taşınmıştır. Art niyetli bir şekilde hazırlandığı şüphe götürmeyen söz konusu haberler kamuoyu nezdinde itibar görmese de konuya ilişkin açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle bilinmesi gerekir ki; Sayın Neptün Soyer'in Büyükşehir Belediyesi'nde personel olarak görev yaptığı iddiası tamamen gerçek dışıdır. Çağdaş bir Türk kadını olarak kendisinin sahip olduğu statü ve de Soyer Ailesi'nin değer yargıları gereği böyle bir işleyiş ve uygulamanın gündeme bile gelmesi söz konusu değildir.Bununla birlikte bu asılsız iddiaya kanıt olarak gösterilen ekran görüntüsündeki listeye Sayın Neptün Soyer'in isminin nasıl ve hangi gerekçelerle yazıldığının tespit edilmesi amacıyla başlatılan inceleme ise devam etmektedir."dendi.

Neptün Soyer Kimdir?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer 1966 Balıkesir doğumludur. Asker bir babanın kızı olan Neptün Soyer'e ismini Hava Harp okulunda astronomi derslerine giren ve Neptün gezeninin güzelliğinden etkilenen babası tarafından verilmiştir.Ailesi ile birlikte İzmir'e yerleşen Neptün Soyer o tarihten beri izmirde yaşamaktadır.

Ege Üniversitesi Matematik bölümünü bitiren Neptün Soyer matematik öğretmenidir. 1980 yılında Tunç Soyer ile evlenen Neptün Hanım, 2 kız çocuk annesidir.

İzmir Chp'de yıllar boyu aktif olarak siyaset ile ilgilenen Neptün Soyer, Köy-Koop Başlığından sonra, Chp'den istifa etmiştir.Seferihisar'da 7 kadının oluşturduğu Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile kooperatifçilik adımı atan Neptün Soyer, kooperatifçilik anlamında çok önemli adımlar atarak, özellikle de köylerde ve kadınlarla gerçekleştirdiği çalışmalarla ulusal olarak isminden çok söz ettirmiştir.

Köy-Koop Merkez Birliği'nin Ankara'da 30 haziran 2018'de yapılan olağan seçimli genel kurulu ile köy-koop izmir bölge birliği yönetim kurulu başkanı iken genel başkanlığa seçilmiştir.

Neptün Soyer kooperatifçiliğin özellikle köyde yaşayan kadınlar için yaygınlaşması adına çalışmalarını yürütmektedir.
Hiç yorum yok